Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is volt már így pszichológ...

Más is volt már így pszichológussal?

Figyelt kérdés
Azt mondta tegnap nekem a pszichológus,hogy nem depressziós vagyok csak lehangolt. Akkor miért van az,hogy sokszor szorongok,néha az őrület határán is járok,rengeteg minden bánt,agyalok egész nap és sokat sőt egyre többet,nincsenek céljaim,nincs kedvem azokhoz a dolgokhoz amikhez régen volt meg sorolhatnám. Ja meg álandóan szorongok a jövőn a nőkön a szexen.

2021. júl. 24. 10:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Az igazi depresszió kicsit mélyebb ennél
2021. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ne öndiagnosztizálj, a szakemberek jobban értenek hozzá. Erre való a klinikai szakpszichológus, pszichoterapeuta vagy pszichiáter.

Az 1# válaszolóval egyetértek. A depresszió valóban mélyebb az általad leírtaknál, de ha nem értesz egy vele és zavar, akkor keress másik szakembert.

2021. júl. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
20%
A depresszió akkor jellemző ha reményed nincs, a szorongás pedig akkor ha segítség nincs számodra. A pszichológus lehet hogy lekezel.
2021. júl. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

3/


Hát én úgy érzem nincs semmire sem reményem,ezért sokat is szorongok.Mintha már előre eldőlt volna az életem,hogy csak is szar lehet.

2021. júl. 24. 12:33
 5/16 anonim ***** válasza:
49%
Előfordul hogy valakinek halmozottan vannak mentális problémái, de azért próbáld megfogalmazni. Így hogy pszichológushoz jársz, nyilván van kinek. Nem tudom hogy mióta jársz. A pszichológus a külsőd alapján is megítél, (jobb esetben): testbesz, arckifejezés, hanghordás. Lehet hogy túlságosan komfofortosan érezted magad.
2021. júl. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az 1essel, a depresszió az mélyebb és árnyaltabb. A szorongás miatt is lehetsz reménytelen és érdektelen (mondtad hogy nem érdekel ami régebb) mert bizony a szorongás is rengeteg energiát felemészt.


Hogy kérdésedre is válaszoljak, igen pont így jártam. Meg voltam győződve hogy depressziós vagyok de ha az nem is valami nagyon nincs rendben velem. És a pszichológusom rengetegszer elmondta hogy semmi bajom nincs, igen szorongok ami megnehezíti az életem de könnyen kezelhető (szerencsére nem nagyon súlyos), és igen történtek dolgok amiket át kellett beszéljek vele, fel kellett dolgozzak de hogy rendben vagyok. Csak én is öndiagnosztozáltam magam ezért nem hittem neki az elején, de így végig gondolva mostani fejjel inkább csak bele ültem és bele kényelmesedtem abba amit megállapítottam magamról tévesen.

2021. júl. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

6/


Hát nekem ez nem "kényelmes" évek óta benne vagyok és ahogy indúlt ma már nem csak néha hanem mindennapos van,hogy minden percben szar. Gondoltam már a halál dologra is sőt úgy tartom aki meghal azoknak már sokkal jobb. Mindegy az életem egy kalap szar emiatt a szarság miatt sok minden nem lehet így meg értelmetlen az életem.

2021. júl. 25. 11:19
 8/16 anonim ***** válasza:

6-os vagyok

A bele kényelmesedtem dolgot úgy értettem hogy beleültem, elfogadtam és akár tudatalatt is ráerősítettem a tünetekre pl hogyha kicsit fáradtabb voltam és nehezen keltem akkor még kevésbé volt erőm kikelni az ágyból mert hogy ez biztos depresszió (ugye klasszikus tünet). Mert kényelmes az biztos nem volt, csak azzal hogy öndiagnosztizáltam adtam egy nevet a helyzetemnek s abba ringattam magam hogy na akkor ez van ezt ismerem holott szó nem volt róla.

Persze minden helyzet más, írtam a depresszió is árnyalt egy probléma, lehet enyhe vagy produkálhat más probléma hasonló tüneteket stb. Azt ajánlom hogy ezt beszéld meg a pszichológusoddal, biztos átbeszéli veled, elmondja mért gondolja azt amit mondott, te hogy mért gondolod hogy nincs igaza és tisztázhatjátok a dolgot.

2021. júl. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem az nem túl szerencsés kifejezés, hogy a depresszió mélyebb. A szorongás is lehet ugyanolyan mély és fájdalmas, mint a depresszió, csak két különböző mentális problémáról van szó, ezért nem igazán lehet őket összehasonlítani.

Valószínűleg azért nem diagnosztizáltak depresszióval, mert a kezelőorvos nem talált nálad depresszióra utaló tüneteket. A szorongás és a depresszió sokszor kéz a kézben járnak, de jól elkülöníthető tüneteik vannak.

A depresszió 2-3 hétnél tovább tartó lehangoltságot jelent, ami koncentrációs nehézségekkel jár, memóriazavarokkal, motiválatlansággal és krónikus fáradságérzettel. Csak abban az esetben diagnosztizálható, ha az illető ebben az intervallumban nem érzett sem örömöt sem motivációt. Magyarul nem vagy depressziós, ha vannak rossz napjaid de közben képes vagy örülni, empátiát érezni, meg fel tudja dobni a hangulatod egy jó zene, étel, barátok.

2021. júl. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

9/


Na nálam már pár éve megvan ez a dolog és mindig eosszabb.már sok dologra amiket szerettem is motiválatlan vagyok,meg a fontosabb dolgokat is csak halogatom nincs kedvem hozzá. Ideigtlenesen kicsit jobban tudom érezni magam xy dolgoktól de az nem tart sokáig sőt sok mindent inkább negatívan látok ingerlékenyebb is vagyok,és a jövőmet már lezártnak látom,hogy csak rossz lehet velem már nem történhet jó. Sokat sem pihenek fáradt vagyok sokszor mert próbálom terelni az agyamat ami folyton jár valami hülyeségen vagy csak szorongást érzek.

2021. júl. 25. 19:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!