Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg akarok halni. Mit tegyek?

Meg akarok halni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Mihez kezdjek? Szó szerint minden második-harmadik gondolatom az hogy èn csak meg akarok vègre halni.

Nincs bátorságom hogy megtegyem de nagyon vágyom rá hogy vègre vège legyen.

Nem tudom mihez kezdjek.


2021. aug. 22. 21:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Keress fel egy pszichológust, minél hamarabb!
2021. aug. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Egy pszichológus ezen nem segìthet. Hiába èrti a dolgát, hiába állìtja hogy tudja mi a gyógymód ha valószínűleg mèg sosem tapasztalta ezt az èrzèst.

Az idő számomra elkèpsztő mód gyorsan telik. Huszonöt èves vagyok,de mintha csak kèt napja ballagtam volna el az általános iskolából. A munkahelyemen a nyolc órát csupán fèl órának èrzèkelem.

Nem èrdekel semmi. Nem foglalkoztat semmi. Semmi sem tudja felkelteni az èrdeklődèsem. Mèg az egykori szenvedèlyem a zenehallgatás sem segìt. Sorra pörgetem tovább az eddig imádott dalaimat ès nincs olyan zene ami örömmel töltene el.

Állandóan kifáradtnak ès gyengènek èrzem magam. Úgy èrzem már eleget èltem. Hogy nekem ez már sok. Hogy nem bìrnèk ki mèg harminc èvet. Nem látom èrtelmèt annak hogy tovább èljek. Nincs mièrt èlnem. Azt szeretnèm hogy vègre vège legyen mindennek. Az èletnek. De nincs elèg bátorságom az önkezűsèghez. Nem tudom mit tegyek. Nem akarok már èlni.

2021. aug. 22. 21:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz élni, miért nem élsz másoknak?

Szoktál rendesen mozogni, aludni, táplálkozni?


Miért lenne jó, ha nem élnél?

2021. aug. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Valószínűleg most nehéz időket élsz át. Gondold át a dolgokat a fejedben még egyszer. Ha van egy olyan személy akiben megbízol és tájékozott a dologban beszélgess vele. A pszichológus jó ötlet, ám nem ő fog "rendbe" hozni téged hanem te magad. Neked kell ráébredned arra hogy mi fog jót tenni neked és mi nem. Hogy min kéne változtatnod és min nem. Ha vannak régi videóid, fényképeid akkor nézd át őket. Persze csak ha nem tölt el rossz érzéssel valamilyen oknál fogva. Tudom hogy ez valószínűleg nem fog segíteni. De talán azért egy kicsit meg fog mosolyogtatni. Esetleg ha a családdal töltenél időt. Bocsánat hogy meg említettem a családot és nem vagytok jóban, vagy valami más miatt kellemetlen lettél ezt olvasva. Viszont azt mondod nem akarsz élni. Miért? Nincsen értelme az életnek számodra. Unalmasnak találod esetleg. Javasolnám hogy keress egy értelmet viszont tudom hogy ez nem olyan könnyű. Próbáld át gondolni a dolgokat tényleg. Megéri neked feladni, vagy esetleg kívàncsi vagy a jövőre. Most össze vagy zavarodva ezért nem tudod mi legyen.

Tudom hogy hogy amiket írtam valószínűleg össze vissza beszéd ezért elnézést kérek. Viszont hidd el. Nem éri meg.

2021. aug. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
De! A pszichológus tudna segíteni, de ha önmagad megtagadod a segítség kérést, akkor valóban ebben a helyzetben maradsz.
2021. aug. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig tévedsz, én is éreztem már így. A pszichológusnak meg csak az a dolga, hogy megállapítsa hogyan lehet segíteni, sokan nem hiszik, de ha kibeszéled magadból, hogy érzel, már az is segít.
2021. aug. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én még erre is alkalmatlan vagyok, hogy meghaljak.
2021. aug. 24. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!