Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyha valakit hosszabb tavon...

Hogyha valakit hosszabb tavon tobb, nagy trauma er, hatassal lehet a kognitiv kepessegeire, es lehet, hogy ezutan figyelemzavaros lesz, nehezen megy majd neki a tanulas, akkor is, ha eddig nagyon okos volt?

Figyelt kérdés
2021. aug. 24. 00:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen! Általában C-PTSD alakul ki. Ezzel kapcsolatban sok info van a neten.

A gyógyuláshoz képzett terapeuta szükséges.

2021. aug. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Velem ez történt. Egy érzelmi bántalmazó családi légkör + egy ugyan ilyen párkapcsolat után hasonló panaszok jelentkeztek. Én is okosnak számítottam, most meg néha azt is nehéz átgondolni, hogy hogyan kell kiszámolni x dolgot. Sokszor a fogalmazás is nehezen megy bár ezen a téren már javultam. De tényleg csak árnyéka vagyok korábbi önmagamnak. Sajnos szexuális funkciókban is problémák vannak bár az is a kognitív funkciók romlásának tudhatók be. Nálam olyan is jelentkezett, hogy sokszor "nincsenek gondolataim", vagy csak nagyon kevés. Magamban tudok beszélni ezáltal a beszéd és ilyesmi megy, de mondjuk egy kreativitást igénylő feladaton elbukok és olyan feladatokat se tudok megoldani ahol valamire vissza kellene emlékezni. Nehéz megfogalmazni. De mondjuk szexualitásban is mikor látok vagy olvasok valami "izgatót" egyszerűen nem vált ki belőlem semmilyen gondolatot ezáltal nem is tudok felizgulni.
2021. aug. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
utolsó, mintha magamat olvasnám, én is hasonló dolgot élek meg és előtte azthittem valami testi problémám van sőt még most is arra húzok, nemtudtam, hogy létezik ilyen pszihés tünet is.
2022. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!