Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a mentális zavarnak...

Mi ennek a mentális zavarnak / jelenségnek a neve? Hiába kerestem rá, a kereső nem azt adja be, amire gondolok.

Figyelt kérdés
Megváltozott időérzékelésként kerestem rá, de nem arra gondolok, mikor valaki úgy érzi, hogy nagyon be van lassulva pl. (mint depressziónál), hanem ha valakivel x évben történik valami megrázó eset, és onnantól mentálisan teljesen ott ragad abban a korban. Hiába telnek akár évek is, nem halad előre, nem érzi úgy az idő múlását, nincs az a körforgás, ami előtte volt. Próbál tevékenykedni meg minden, emberek közé menni, de mégis olyan, mintha az idő egy helyben toporogna, számára az már megállt akkor, amikor az a dolog történt vele. Tudom, hogy van erre is kifejezés, de egyszerűen nem találom. Előre is köszi!

2021. aug. 17. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:

KRÍZISHELYZETEK, VÁLÁS, SZAKÍTÁS, BETEGSÉG

A krízis külső és belső események hatására kialakult kritikus állapot, amelyben a lelki egyensúly felborul. A krízisben lévő emberre a beszűkült világlátás, megváltozott időérzékelés, döntésképtelenség, érzelmi zaklatottság, állandó feszültségérzés, koncentráció hiánya, és a kilátástalanság, reménytelenség érzése jellemzi.


Ennek hátterében leggyakrabban válás, egy szeretett személy betegsége vagy elvesztése,váratlan munkanélküliség, súlyos betegség diagnózisa, bármely traumatizáló esemény, erőszakos cselekmények vagy kapcsolati konfliktus állhat.

[link]

2021. aug. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Azok a traumák igazából már nagyon nem ma történtek, sőt, az egyik óta már meghökkentően sok idő telt el, ennyi idő után nem tudom, hogy beszélhetünk-e akut krízisről. Megváltozott időérzékelést én is itt olvastam, de külön rákeresve már nem arról a jelenségről ír, amire én gondolok (tehát nem a depressziós belassultság). Pszichológussal is próbáltam konzultálni, és bár sok dologban segít, de ezt nagyon nem érti... Közhelyekkel tudja le, hogy ez nem rólam szól, ne vegyem magamra, az akkor volt, most pedig most van, stb., ami oké, de ettől nem változik semmi.
2021. aug. 17. 22:46
 3/3 anonim ***** válasza:
Deperszonalizáció
2022. ápr. 7. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!