Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért ennyire önállótlan,...

Miért ennyire önállótlan, igénytelen és motiválatlan valaki? Hogyan lehet ezen segíteni?

Figyelt kérdés

Van egy gyerekkori nagyon jó barátom, fiú, 26 éves, és egy nagyon kedves, csupaszív személyiség aki figyel másokra és vicces is. 8 éve veszítette el az anyukáját. Most nálam lakik, azzal a céllal költözött fel a fővárosba hogy tanulni fog, fejlődni.

Eszméletlenül igénytelen. A szobájában az ágy alatt a mosatlan tányérok, sosem takarít, nem zavarja a kosz. Az ágya tiszta dohánydarabos, mert ott tölti a cigit. Ágyneműt nem cserél. A körmei folyamatosan feketék és csúnyák a sok kosz miatt. 3 naponta mos csak fogat, vagy akkor ha mennie kell valahova. Dohányzik, napi 20-30 szálat szív el. Nem vesz új ruhákat sosem, a táskája koszos, szakadt, undorító kategória, nem mossa ki. A ruhái foltosak, szakadtak, bolyhosak. Szégyellem elhívni a társaságomba, vagy csak elmenni vele nyilvánosan valahova, mert mindig nagyon dohányszagú meg igénytelenül néz ki.

Próbáltam már neki mondani hogy figyeljen jobban oda a körmeire, meg tartson rendet és ne feküdjön a dohányos ágyban, de őt valahol nem érdekli ez... Emellett az élete is romokban, nem tanul semmit, fizikai munkát csinál, amiből alig jön ki anyagilag, mindig elfogy a pénze hónap végén. Semmilyen hobbija sincs. Hétvégente ps-ezik meg átalussza a napot. Pedig nagyon jó középsuliba járt és intelligens is. Ha kérdezem miért nem tanul, miért nincs hobbija, akkor azt mondja, neki jó így, szereti a munkáját és nincs igénye hétvégente programokat csinálni. Magától semmit nem csinál, ha hívom túrázni vagy strandolni akkor oda eljön, de nincs semmi önállóság benne.Egyszóval megelégszik olyan dolgokkal is, amivel nem kellene, csak azért, mert az kisebb energiabefektetéssel jár, minden téren. Nem zavarják olyan dolgok, amire más odafigyel vagy törekszik.

Hogyan lehet ilyenkor ezen változtatni? Hogyan tudnám motiválni? Lehet hogy depressziós?



2021. aug. 25. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak alapján, gondolom, depressziós. Aki depressziós, nem foglalkozik ilyenekkel, a belső problémái sokkal nagyobbnak tűnnek neki sajnos.

Ezen csak ő maga tud változtatni, ha valamennyire ezt felismeri, beismeri, és elkezd szakemberhez járni. Erre célozgathatsz neki, de úgyis csak akkor fog elmenni bármilyen szakemberhez is, ha ő ezt eldöntötte, nem ha mondják neki. Persze motiválni lehet, célozgatni ilyesmire, esetleg ténylegesen megmondani neki, ha vagytok olyan viszonyban.

2021. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

A hétköznapokban ő egy pozitív, vidám ember, nem látszik rajta a depresszió, ezért nem is értem, miért lehet ez.

Volt már, hogy konkrétan megmondtam neki, hogy szerintem igénytelen és ne hordja a koszos táskáját, kefélje ki a körmét, és olyankor ezt meg is teszi, de aztán másnap már megint ugyanaz van, én meg nem akarok anyja helyett anyja lenni, aki minden nap szól neki, hogy kisfiam, most meg a kezed, vidd ki a tányérod, takaríts össze, stb.

Szeretném, hogy lássa, hogy ez így gáz. Randizni is szokott, de 1-2 találkozó után már nem nagyon akarnak a lányok szóba állni vele.. de ő azt mondja nem is baj mert amúgy sincs ideje ilyenekre, szóval mindig valahogy kimagyarázza a dolgot.

2021. aug. 25. 14:34
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az, ha valaki humoros, kifelé vidám, egyáltalán nem jelenti azt, hogy nem lehet depressziós.

Én is hasonlóképp álcázom magam, és van több, mint tíz éve egy kollégám, aki szintén ugyanez a kategória.

2021. aug. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
Én megismerkednék vele, hasonló vagyok. Van rá lehetőség, kérdező...?
2021. aug. 25. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jupp, depressziónak hangzik.
2021. aug. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ó, a depressziót úgy ellehet rejteni mosolygás és pozitivitás mögé hogy azt el se hinnéd :) Sajnos.

Voltam hasonló cipőbe, volt hogy napokig nem mostan fogat, nem fürödtem, büdös voltam, körmeimet nem vágtam hetekig. Kívülről csak annyit láttak rajtam hogy igénytelen vagyok. Pedig nem.

2021. aug. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: velem is volt már ilyen pl szakítás után, de max pár hétig.

De ő évek óta ilyen! :( Legalább 5 éve. Mindent úgy csinál, hogy a lehető legkevesebb energiát kelljen belefektetni. Arra is gondoltam, hogy lehet, hogy megakadt a gyász valamelyik szakaszában és nem tudja feldolgozni...

2021. aug. 25. 15:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a depresszió tarthat évekig is.
2021. aug. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, depressziós valószínűleg. Nekem csak az nem tiszta, hogy az elején azt írod, hogy azért költözött fel, hogy tanuljon és "fejlődjön", utána meg azt, hogy megelégszik ennyivel, és nem akar változtatni egyáltalán.


Ez az ő ötlete volt, vagy te győzted meg, hogy költözzön hozzád? Azóta mi történt? Mert akkor ezek szerint hazugság volt az eredeti sztori.

2021. aug. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!