Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hol találok hatékony magán...

Hol találok hatékony magán pszihiátert ?

Figyelt kérdés

Szociális fóbiával küzdők vagy abból kigyógyultakhoz szól elsősorban a kérdés.

Én is ebben szenvedek gyerekkorom óta és arra jutottam hogy egyedül sosem mászok ki ebből. Vagy ez vagy a nyomorúságos magányos élet 🙁


Budapest környékén volt szerencséje valakinek igazán hatékony magán pszihiáterhez járnia ?

Azért keresek pszihiátert nem pedig pszihológust mert sokat olvastam a gyógyszeres és beszédterápias kezelések együttes haszálataról és sok cikk azt írja hogy hatékonyabb eredményt lehet elérni így.


Köszönet előre is a megértő válaszadóknak.



2021. aug. 26. 14:09
 1/2 anonim ***** válasza:
88%

Pszichiáterre csak akkor van szükség, ha súlyos szociális fóbiáról van szó és emiatt szükség van gyógyszeres kezelésre. (Szorongásoldó antidepresszánsokra vagy antipszichotikumokra, és nem nyugtatókra!)

Klinikai szakpszichológusra vagy pszichoterapeutára van szükség, akihez heti 1x jársz pszichoterápiára.

Nem értem, hogy kapcsolódik ide a beszédterápia...


(Egy kigyógyuló félben levő szociális fóbiás)

2021. aug. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia! Szociális fóbiás vagyok én először inkább klinikai szakpszichológust keresnék és majd ő eldönti kell e pszichiáter.

Sok sikert hajra! <3

2021. aug. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!