Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azért vagyok még mindig...

Azért vagyok még mindig rosszul, mert lusta voltam magam kigyúrni fiatalon?

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, kisgyerekkorom óta irritábilis bél szindrómával küszködöm, ami erősen kötődik a depresszióhoz (elmúlt) majd pedig a szorongáshoz. Azt kell mondjam, hogy a szorongás, mint a depresszió.


Hogy jutottam erre a sorsra? Nárcisztikus szülők, én magam érzékeny alkat, aspergeres jellegű gondolkodás, és gyenge fizikum plusz gyerekes arc. Ilyen adottságok mellett az embert sem a családjában vagy a társaságban sem pedig a magánéletben nem várják jó dolgok.


Karriert mondjuk tudtam építeni, mert az átlagtól magasabb az intelligenciám, de még nem annyira, hogy már a hétköznapi élet dolgait ne tudjam felfogni. Azt hiszem ez pont az arany tartomány.


Aztán a magánéletemben is elboldogulok úgy-ahogy, úgy értve, hogy volt mindenféle kapcsolatom (szerencsére papucs szerepbe sosem kerültem) mindenféle nőkkel (szépekkel is) , mindenféle hosszúságban (házasság szerencsére nem). Jelenleg is együtt vagyok egy nővel, már másfél éve.


Van az a sztereotipia, hogy kondizni kell és az a szent grál a mentális betegségek ellen. Hát én jártam konditerembe sok éve, egy évig, átlagban heti 3x, de nem lettem túlzottan jobban. Sőt, alapvetően semennyire. A szorongás ott is nagyon megnehezítette a dolgokat. A nők sem figyeltek fel rám jobban, max fiúk kezdtek el belémkötni.


Pszichiátriai kórházban is feküdtem, de ott sem volt különösebben nagy előrelépés.


Szedtem CDB-t is, elég sokat, de az is csak pár hétig segített.


Mi hozott mégis áttörést az állapotomban?


Elkaptam a barátnőmtől baktériumokat, amitől begyulladt a prosztatám. Én erre bevettem antibiotikumot, amitől nem múlt el a gyulladás de a hasfájás igen. Úgy kell elképzelni, hogy addig én sok évig úgy éltem, hogy szinte mindennap hasmenés és hasfájással kellett küszködni.


Szóval az IBS elmúlt, de a prosztatagyulladás nem, és az orvos sem talált semmit, így rámondta, hogy ez pszichés eredetű. Ettől a felismeréstől elmúlt, de azóta azt érzem, hogy a stressztől azonnal elkezd fájni. Cserében viszont nem fáj annyit a hasam.


És hát nem is tudom melyik a jobb. Az, hogy ég a pofám az állandó WC problémák miatt, vagy az, hogy vérzik a prosztatám? Hát nem is tudom...


Nem tudom, hogy azért vagyok-e jobban, mert lett önálló életem (anyagilag és érzelmileg) vagy azért lett életem, mert érzelmileg sikerült felszadabulni a korábbi traumákból tudat alatt?


Évekkel ezelőtt is meg tudtam engedni magamnak anyagilag sok mindent, de mégis nagyon rosszul voltam, és sajnos szorongó állapotomban egy nagyon barátságtalan jelenség vagyok, és a legalapvetőbb szociális szituációkat sem tudom lefolytatni emberi módon. Most meg egy éve hirtelen nagyon chill lettem, és lazábban mennek az emberi kapcsolatok.


De lehet hogy az egész 10+ éves kálváriát megspórolom ha 17-18 évesen elkezdem kigyúrni magam? :(


2021. aug. 26. 21:11
 1/7 anonim ***** válasza:
93%

"lehet hogy az egész 10+ éves kálváriát megspórolom ha 17-18 évesen elkezdem kigyúrni magam?"

Nem, ez ennél sokkal bonyolultabb, ami abból is látszik, hogy csak ilyen hosszan sikerült leírnod.

Egyébként se azzal foglalkozz, hogy mit kellett volna tenned régen, azon már úgyse tudsz változtatni, hanem arra koncentrálj, ami most van meg ami ezután lesz.

2021. aug. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

hát bocsi, de momentán 4 szem antibiotikum többet segitett, mint 200 ezer forintnyi CBD, 1 hónapnyi bennfekvős terápia, 1 év konditerem és nettó 6 év kapcsolat párkapcsolat ÖSSZESEN.


szóval szerintem a megoldások nagyon egyszerűek szoktak lenni.


ez most olyan hogy mindenki felháborodik azon ha leirjuk hogy ha valaki egy nap úgy ébredne, hogy magas, jóképű és izmos, akkor hirtelen megoldódna az összes csajozási problémája az életben.


Az én problémáim is megoldódnának, ha nem a szorongás és a hasfájás kibekkeléséről szólna az életem úgy hogy mellette pénzt is kell keressek.

2021. aug. 26. 21:24
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"4 szem antibiotikum többet segitett, mint 200 ezer forintnyi CBD, 1 hónapnyi bennfekvős terápia, 1 év konditerem és nettó 6 év kapcsolat párkapcsolat ÖSSZESEN.

szóval szerintem a megoldások nagyon egyszerűek szoktak lenni."


4 szem? Akkor még tart a terápia? Vagy nem orvos írta fel? Mert ha csak úgy magadtól bekapkodsz random antibiotikumot, azzal csak még nagyobb bajt csinálsz akkor is, ha rövid távon úgy tűnik, hogy használt...

2021. aug. 27. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

prosztatagyulladas miatt vettem be


es 7 szemet csak elirtam


ez egy teljes kura


a hasfajast lelotte es ennek mar sok honapja ;)


a prosztatagyulladas megmaradt de psziches alapon


a hasfajas szorongas + fertozeses alapon volt, tovabba allergia is

2021. aug. 27. 11:51
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát a pszichés alap, a szorongás még megvan. Ez az, amire nem szokott olyan egyszerű lenni a terápia, mint a hasfájásra (ami rövid távon megszüntethető némi tablettákkal), erről beszéltem.
2021. aug. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha vérzel, az NEM pszichés alapú, bár az aranytartományos intelligenciáddal ezt kitalálhattad volna... sok orvos nagyon hülye, érdemes másod- sőt harmadvéleményt is kérni.

A szorongásod szerintem megvan még, latszik az írásodon. Ne (csak) gyúrni menj, hanem pszichológushoz (is).

2021. szept. 6. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

orvosoktol nem varnek csodat


ha azt csinaltam volna amit az orvosok mondanak akkor sehol se lennek


ugyhogy koszonom szepen de nem


a verzes azert van mert tenyleg volt egy bakterium fertozesem es a stressz miatt nem gyogyult a seb

2021. szept. 6. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!