Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A mazochizmus és a szadizmus...

A mazochizmus és a szadizmus kezelhető, ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés

2021. aug. 26. 23:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem. Max megtanulhatod kordában tartani, de folyamatos odafigyelést igényel. Neked melyik van?
2021. aug. 27. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
24%

Szerintem az, hogy így önmagában előforduljon egyik-másik, az nagyon ritka, inkább valamilyen dramatikus személyiségzavarhoz társul, pl. borderline vagy nárcisztikus. Ezeken, hosszú terápiával, megfelelő önreflexióval, az önbecsülés és az empátia növelésével lehet javítani. Ha akarsz.


De egy magát szexfüggőnek valló, switch/szadista nárcisztikus nem nagyon szokott jelentkezni terápiára, mert a felsőbbrendűségi érzése miatt azt gondolja, neki jár ennyi szórakozás, még az sem szolgál elegendő bizonyítékként neki arra, hogy valami nem stimmel, hogy tönkreteszi a párkapcsolatát. És ha talál is olyat, aki minden hóbortját elfogadja, akkor is szinte kényszeresen hazudozik, hogy ne kelljen a tetteiért felelősséget vállalnia, amivel megmérgezi a családi légkört.


Egy mazochista borderline terápiája egyszerűbb, mert ők nagyon együttérzőek, csak magukkal kapcsolatban maximalisták. Ha elérik, hogy kicsit objektíven tekintsenek magukra, akkor idővel nem fognak számukra megalázó helyzetekbe belemenni, ahol kihasználják őket, a testüket.

2021. aug. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kérdező, Te melyik vagy? Mert ha szadista, akkor kicsinálhatnál engem, én mazo vagyok. L
2021. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyik se vagyok, csak érdekel a téma.
2021. aug. 27. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!