Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiátriai szerek is...

A pszichiátriai szerek is kábszerek?

Figyelt kérdés

Pl. az antidepik.

Szeded, jól vagy, feldob, stb.

Aztán hozzászokik a szervezet, emelni kell a dózison, majd, ha elhagyod, jönnek az elvonásik, akár évekig is.

Vagy nem így van?



2021. aug. 27. 10:30
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
"Hogy az antidepresszánsok az utcai kábítószerekhez hasonló (vagy azoknál is erősebb) függőséget okoznak, nem újdonság, ahogy az sem, hogy ezek kémiailag valójában legális kábítószerek. Bár orvosi körökben ez régóta tudott, az átlagember rendszerint csak akkor szembesül ezzel, amikor a saját bőrén vagy egy családtagján keresztül nyer róla személyes tapasztalatot – sokszor csak akkor, amikor már késő."
2021. szept. 2. 20:53
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Engem ezek a "kábszerek" kis túlzással, de lehet, hogy nem is túlzás, megmentettek. Sokkal élhetőbb az életem. És én ebben a témában most már csak az orvosomra hallgatok. Az szerintem is igaz, hogy több embernek írnak fel ilyen gyógyszereket, mint ahánynak ténylegesen szükséges lenne. Sok esetben hatékonyabb lenne a hosszabb pszichoterápia mindenki számára elérhető formában, tb támogatottan. De egy skizofrén, bipoláris depressziós, stb. nem lesz jól hosszútávon gyógyszer nélkül.
2021. szept. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Valóban életmentő lehet bizonyos esetekben, de mi lesz egy idő után? Mi lesz, ha már tolerálta a szervezet, s több és több kell? Mi lesz, ha egyszer el kell hagyni a szereket? Akkor bajba kerülhet a páciens, sokkal nagyobb csávába.
2021. szept. 3. 07:03
 14/22 anonim ***** válasza:
12-es vagyok. Antidepresszánsoknál nincs ilyen, hogy "egyre több és több kell". Nem ártana kicsit informálódni.
2021. szept. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
14#-nek igaza van, az antidepresszánsokra nem függsz rá, abból nem kell egyre több...
2021. szept. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
2021. szept. 3. 08:35
 17/22 anonim ***** válasza:
Most komolyan egy ilyen "hiteles" forrást linkelsz be? Mi saját tapasztalatot írtunk - én még az ismerőseim körét is belevettem -. Senki sem szokott rá az antidepresszánsokra és nem kellett nekik egyre több... Személyesen beszéltem több pszichiáterrel, akik szintén ugyanezen az állásponton vannak.
2021. szept. 3. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
Pl. egy doki 15 évig szedte és leírta, milyen volt (letenni)? Ez nem hiteles? Vagy az oldal?
2021. szept. 3. 09:54
 19/22 anonim ***** válasza:
Hát már ott rossz, hogy 15 évig szedte. Addig nem kell szedni általában, pár éves terápia után abba szokták hagyni normális pszichiáter és terapeutával végzett munka után.
2021. szept. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:

Ideális esetek..

Jah.

Itt, a gyakorin is olvastam, h egyesek 10-13 éve szednek már ssri-t.

2021. szept. 3. 16:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!