Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Gyakori hányinger, olykor...

Gyakori hányinger, olykor hányás mitől lehet?

Figyelt kérdés

kb 3-4 éve diagnosztizáltak nálam, depressziót, pánikbetegséget, borderline-t....folyamatos gyógyszeres kezelést kaptam...Végül xanax függőség miatt pszichiátrián kötöttem ki...akár napi 10mg is le ment..kb 1 éve teljesen elhagytam a xanaxot....egyéb dolgaim nem nagyon változtak, viszont mentálisan sokkal jobban vagyok és nagyon sokat javultam, viszont ez a fránya hányinger rendszeres, néha hányok is....

Általában reggel a legroszabb, minden ébredés után hányingerem van, ezt folyadékkal (vízzel) próbálom enyhíteni..fél percenként iszok egy kortyot és várok, hogy elmúljon, néha nem sikerül és hányok. De bármikor napközben vagy este is előfordul gyakran, de az nem olyan rendszeres, mint a reggelek.

Ez mitől lehet? Mi lehet ez? Mit lehet ellene tenni?


2021. aug. 27. 12:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne kivizsgáltatni, lehet reflux.
2021. aug. 27. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
terhes nem lehetsz?
2021. aug. 27. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyszer el mentem orvoshoz, mert vér volt a hányásomban, de akkoriban még nagyon sok xanaxot szedtem és sokat ittam és meg egyéb szerek....ő megvizsgált, tapogatott stb...savra gyanakodott, azóta is szedek savlekötőt amit ő ír fel, de néha az sem segít semmit...


Terhes nem lehetek :D Én is meglepődnék...bocsi, végéről le maradt, hogy 25/F

2021. aug. 27. 12:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az, amit ír rá?
2021. aug. 27. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Gyomorfekély simán kialakulhat a sok gyógyszer miatt. Belgyógyászhoz kellene elmenned, és gyomortükrözésre. (#2.)
2021. aug. 27. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ESOMEPRAZOL SANDOZ 40 mg gyomornedv-ellenálló tabletta


Azt mondta, hogy, ha nem változik a probléma menjek vissza 2-3 hét múlva....de nem mentem vissza, ez valamikor év elején volt...féltem, hogy el küld tükrözésre, oda meg nagyon-nagyon nem szeretnék menni!:D

2021. aug. 27. 12:35
 7/12 A kérdező kommentje:
Azt a gyomortükrőzést más vizsgálat nem tudja helyettesíteni? Kib@szottul félek tőle.
2021. aug. 27. 12:36
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Pantoprazole jobban beválik, de az is vényköteles.
2021. aug. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
83%
Reflux, vagy ha egyéb tünetek is vannak,akkor fekély. Persze én nem vagyok orvos, nekem refluxtól van . Evés után nem szoktál köhögni , vagy lefekvéskor?
2021. aug. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
60%

#2, #5 Vagyok. Nekem 17 évesen volt. Semmi borzalmas vagy fájdalmas nincs benne. Kapsz lidokainos oldatot, amitől semmit nem érzel. Nem fogsz se megfulladni se fájni nem fog.

Férfi vagy, könyörgöm, ha én fiatal lényként kibírtam anno, te is ki fogod. Amin most keresztülmész, ezerszer rosszabb, mint egy gyomortükrözés.

2021. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!