Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, h depresszió és/vagy...

Létezik, h depresszió és/vagy vmi mentális defekt miatt van ez?

Figyelt kérdés

Rexetint szedtem 1.5 évig talán: 20 mg/nap.

Elhagytam, mert nem hozott már semmit, olyan üressé tett, azt éreztem.

Úgy fél évig jól elvoltam, de aztán megkeseredtem, ideges, szorongó lettem. Ez lehetett még elvonási vagy hasonló?

A szorongás lassan elmaradt, az állandó feszültség is, viszont azt érzem, nem tudok gondolkodni, nincs memóriám, percről-percre élek.

Ezeket okozhatja (kiújult) mentális zavar vagy esetleg a gyógyszer tett ilyenné?

Van itt olyan, aki a Rexetint cserélte Escitil-re (vagy más escitaloprámra)? Állítólag sokkal korszerűbb.



2021. aug. 27. 16:09
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Én Scippát szedek (ami escitalopram) a maximális 20 mg-os adagot. Valóban ezt tartják a legkorszerűbbnek, de egyénfüggő a hatás azt már gondolom neked is mondta a doki, segít is, de xanax nélkül önmagában nem lennék meg vele. Érdekes, mert nekem még pont Rexetint szeretett volna adni mellé, de mondtam neki, hogy azért jóból is megárt a sok, két ssri-t egyszerre nem igazán szeretnék szedni.

2021. aug. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Helló! Ezt már más is mondta, h pont Scippát és nyugtatót írt neki a dokija, de állítólag a nyugtatót csak eleinte szánta.

Azóta nem tudom, mi van vele.

Én benzo-t nem szednék, az tuti.

2021. aug. 27. 18:02
 3/7 anonim ***** válasza:
A xanax nem ssri hanem benzodiazepin
2021. aug. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az első vagyok. Nem ördögtöl való a benzó se, csak rossz a híre.
2021. aug. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Escitilt (10mg) szedtem kb. 1,5 évig, az első félévben meg hozzá kb. 4 mg Xanax. Aztán leszedtek xaniról, maradt az Escitil. Eltelt megint fél év, és az escitil mint ha egyszercsak megadta volna magát, nem használt. Mondtam az orvosnak, hogy ismét jönnek a szhar gondolatok/álmatlan éjszakák... Rávágta a Frontint.


Azóta se szedtem be egyiket se, az escitil okozott némi elvonási tünetet, de inkább fizikailag.


Nem tudom megkülönböztetni a mostani és az utolsó pár hónapomat az escitillel, mert ugyanúgy nincsen életkedvem, meg jönnek vissza random a ptsd szerű bevillanások pár traumáról. De ez van.

2021. aug. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Nekem Rexetinnél volt olyan, h elment a hatás. Rossz nem jött vissza, de jól sem voltam már; csak voltam, kiüresedve. Ezért hagytam el.

Utána teljesen jól voltam vagy 6 hónapig, aztán visszaestem vmelyest.

Most L-triptofán port eszem, mást nem, jobban vagyok, bár örülni nem tudok kb. semminek.

2021. aug. 27. 21:20
 7/7 anonim ***** válasza:
5ös: én is ennyi xanaxot azedek mellé, közben úgy néznek rám emiatt, mint egy gyilkosra, pedig ez nem egyedi eset ahogy látszik is.
2021. aug. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!