Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Létezik, hogy egy gyógyszer...

Létezik, hogy egy gyógyszer ennyire tönkrevágjon?

Figyelt kérdés
Gyerekkorom óta szenvedek a migréntől, több orvost is megjártam, volt CT, MR. Soha semmit se találtak, így próbáltam együtt élni ezzel, szerencsére kaptam jó rohamgyógyszereket, de egy idő után, már azok se segítettek. Egy ismerősöm ajánlására mégis felkerestem egy neurológust, aki felírta nekem a Sibelium nevű gyógyszert. Ez a gyógyszer tényleg hatott a fejfájásomra, az első tavasz volt az életemben, hogy nem érzékeltem semmilyen fájdalmat, viszont olyan mellékhatást kaptam ezért cserébe, ami teljesen tönkrevágott mentálisan. Mindig is hajlamos voltam a szorongásra meg a depresszióra, de eddig ezt valahogy kordában tutdam tartani. Sporttal, tanulással eltereltem a figyelmemet a rossz gondolatoktól, mindig csináltam a dolgom és ez segített, még a nehezebb időszakokban is. Ez a gyógyszer viszont olyan szinten taccsra vágott, hogy magam se gondoltam, hogy van ilyen. Az égvilágon semmit sem tudtam csinálni, nem tudtam bejárni dolgozni, hajnalban erős szorongásra ébredtem, nem tudtam aludni, öngyilkos gondolatok forogtak fejemben, mindig elbőgtem magam, ha a szüleimmel beszéltem, az állandó szorongástól nem tudtam enni, teljesen lefogytam. Beszéltem az neurológussal, ő sikernek fogta fel, hogy nincs fejfájásom, a mellékhatásra meg azt mondta, hogy szedjem tovább, majd jobb lesz, hozzászokom, de én 2 hónap után már nem mertem tovább szedni, mert komolyan féltem attól, hogy egyszer csak eret vágok. Sajnos a gyógyszer abbahagyásával a szorongásom nem szűnt meg, így felkerestem egy pszichiátert, ahol megállapították, hogy súlyos depressziós vagyok. Kaptam antidepresszánst, ami abban segített, hogy tudtam aludni, de folyamatosan visszatérnek a rossz gondolatok és a szorongás, pedig már több hónapja nem szedem a Sibelium-ot. Nagyon rosszul érzem magam, nem tudom mit tehetnék. Azt érzem, hogy valahogy megkaptam azt, amilyen tényleg vagyok, mert mint írtam, mindig hajlamos voltam erre, de sok munkával, és odafigyeléssel kordában tudtam tartani a mentális és érzelmi életemet, de ez a gyógyszer előhozta a valódi, szorongós, depressziós, sírós énemet. Igazából utálom önmagam, nem akarok élni és sajnos emiatt a depresszió miatt a családtagjaimnak is nagy teher lettem.

2018. aug. 21. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Előbb-utóbb ki fogsz jönni a depresszióból, szerintem jó, hogy abbahagytad annak a gyógyszernek a szedését. Ne ezen gondolkozz, próbáld magsdat lefoglalni valamivel
2018. aug. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
de pont ez a gond, hogy az egész életemet egy csődnek, egy hazugságnak érzem, nem tudok mit csinálni. Minden érdeklődésemet elvesztettem. Ide is azért írtam, hogy kompenzáljam valahogy a szorongásom...
2018. aug. 21. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Akkor már ketten vagyunk, akik totális csődnek hisszük az életünket. Képzeld én is hazugságban élek és Mo.-n sokan vagyunk még így ezzel. Azon gondolkozz, hogy hogyan jöhetnél ki ebből a helyzetből és hogyan szerezz új barátokat. Nekem a depressziómra a D-vitamin is segített, most nyitva vannak a strandok, vagy esetleg a szolárium is segíthet.
2018. aug. 21. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

A: Létezik, van ilyen sajnos.

B: Lehetséges, hogy enélkül a gyógyszer nélkül is kijött volna a szorongásod.

Megjegyzés: Amikor ilyen "remek gyógyszerek" vannak, akkor nincs is szükség külön mérgekre.

2018. aug. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Hasonlóan voltam a migrénnel mint Te. 35 évvel később jöttem rá hogy a gluténtartalmú ételek okoztak. Most dietazom nincs migrén, de ha egy nap ennek normal kenyeret, 3 napos migrenem lenne... Szoval probald ki... nekem vérből nem mutathato ki de a fiam cöliákiás 10 éve igy volt időm kiserletezgetni magamon es teljesen egyértelmű. Latens cölíákiának hivják.
2018. aug. 21. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezen antidepresszáns csak részben fog segíteni, menj el egy jó pszichiáterhez terápiára. A gyógyszer mindig csak a fizikai tüneteket csillapítja.
2018. aug. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Csatlakozom a gluténmentes válaszolóhoz, ugyanez a tapasztalatom! Amióta kerülöm a glutént, nincs migrénem, és kiderült, hogy cöliákiám van.
2018. aug. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Dettó gyerekkorom óta migrénektől szenvedtem, szintén nem találtak soha semmi testi rendellenességet nálam, pszichés gondok okozták. Később én is súlyos depressziós lettem, akkor a migrénjeim is rosszabbodtak, gyakoribbá váltak. Pár éve elkezdtem antidepresszánsokat szedni. Elmúlt a depresszióm, és egy darab migrénem sem volt azóta. A glutént én nem próbáltam, de abban is lehet valami.
2018. aug. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!