Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, hogy ez abbamar...

Mit csináljak, hogy ez abbamaradjon?

Figyelt kérdés

Ebben az évben fogok érettségizni, 17 éves gimnazista lány vagyok. Én voltam a legjobb tanuló, de még így is rettegek az érettségitől, főleg a töritől, mert nem tudunk semmit.


A magyar tanárom nagyon szigorú, minden héten feleltet életrajzból meg művekből, és a múltkor engem hívott ki. Tudom hogy csak azért csinálja, hogy jól sikerüljön az érettségi...

Nagyon ideges voltam, pedig tudtam. Azóta a magyar felelés óta "tikkel a szemem" (már felelés közben észrevettem), minden nap, és nagyon sokszor. Már nagyon idegesít, nem tudok ellene mit csinálni...Ez már kb. két hete van .


Mit csináljak, hogy abbahagyja?? Idegeskedni így is úgy is fogok, erről nem tudok leszokni... félek.



2014. okt. 3. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
0%
Figyelj, hogy ha ez ennyire szétstresszel, akkor mi lesz később? Az én nézőpontomból nézve kicsit vicces is, nekem súlyos stresszbetegségem van, poszttraumás stressz, sokáig az utcára sem tudtam kimenni, de még a napi teendőimet se tudtam megcsinálni. Persze pszichológus, pszichiáter kezel és velem nagyon komoly dolgok történtek, hogy ez kialakuljon. De könyörgöm egy iskolai felelés miatt teszed tönkre magad? Később a munkahelyen is meg kell nyilvánulnod több ember előtt és még rengeteg ilyen helyzet lesz életedben. Fordulj pszichológushoz, mert az nem normális, hogy ettől tikkel a szemed.
2014. okt. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Olyan pszichológust keress, aki kiképzett terapeuta, különben nagyot csalódhatsz.

Fogadd el, hogy segítségre van szükséged, és tanulj meg relaxálni.

2014. okt. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!