Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A kapcsolatfüggőséget mi...

A kapcsolatfüggőséget mi okozza? Milyen mentális probléma?

Figyelt kérdés

Sajnos én kapcsolatfüggő vagyok és sokat gondolkodom, hogy miért szorongok ennyire az egyedülléttől/magánytól. Főleg éjszaka jön ez elő, az az érdekes.


Itthon élek még, de anya is és bátyám is mobiltelefonfüggők, nem sokat foglalkozunk egymással, nincs nagy családi élet... Talán ezért lehetek magányos és ezért igénylem jobban a kapcsolatot/társaságot?


Másfél éve itthon vagyok nagyrészt egyedül a tavoktatas miatt, szerdán kezdek dolgozni, ahol már végre be kell járnom majd.



2021. aug. 30. 19:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet mentális probléma (többek között pl. borderline személyiségzavar). De a társadalmi elvárások hatása is. Olyan kultúrában élünk, ami folyamatosan azt próbálja belénk sulykolni, hogy csak akkor vagy valaki, ha párkapcsolatban élsz. Már a bölcsődés gyereket is azzal bolondítják, amikor egy ellenkező nemű gyerekkel játszik, hogy ők a kis szerelmes pár. Kamaszkortól kezdve meg ha nincs párod, akkor a rokonaid és barátaid olyanokat mondogatnak, hogy miért vagy szingli, mikor lesz párod, tetszik-e valaki, olyan nincs, hogy senki nem tetszik stb. Ha meg van párod, akkor mikor lesz eljegyzés, mikor lesz esküvő stb. Ennek eredményeként is kialakulhat kapcsolatfüggőség azoknál, akikben erősebb a megfelelési kényszer.
2021. aug. 30. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Okozhatja azt, ami az előző írt. A mentális probléma részez szeretnék annyit hozzátenni, hogy nem feltétlenül a te mentális betegségedtől is lehet. Ezt úgy értem, hogy ha neked nincs semmi bajod, de pl lehúztál pár évet egy nárcisztikus személyiségzavaros mellett, akkor is válhatsz kapcsolatfüggővé
2021. aug. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2021. aug. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!