Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen szakorvoshoz èrdemes...

Milyen szakorvoshoz èrdemes fordulni alvási paralízissel?

Figyelt kérdés

Nègy ève van bipoláris zavarom,ès mellette cukorbeteg,magasvèrnyomásos,ès neuropátiás is vagyok.Sok a stressz az èletemben,mert többször kellett nagyobb döntèseket hoznom(sèrült gyermekem intèzeti elhelyezèse,költözès,gondnokság alá helyeztek engem).

Fèlek,ha a pszihiáternek elmondom,akkor azt gondolja skizoffrèn vagyok,ès közveszèlyes.Neurológusban gondolkozom.Lehet elküld CT-re vagy MR-re.Mit vizsgálhatnak?Kórház szóba jöhet?



2021. aug. 31. 21:18
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Azt ugyan nem vizsgálják ki sehogy. A tudomány jelenleg nem tudja megmondani, hogy mi okozza az alvási paralízist, úgyhogy felesleges bármilyen vizsgálat. Mármint tudjuk, hogy stresszesebb helyzet hajlamosíthat rá, meg az is, ha háton fekve alszol. De ennyi, más információnk nincs. Nem lehet megakadályozni, nincs rá gyógyszer.
2021. aug. 31. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
A skizofrénia diagnózisát ettől sokkal nehezebb megkapni, hidd el, tudom miről beszélek. Szerintem neurológus, vagy még inkább pszichiáter segíthet. Elképzelhető, hogy egy pszichológus is elegendő lehet.
2021. aug. 31. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Milyen gyógyszereket szedsz?
2021. szept. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%

"Fèlek,ha a pszihiáternek elmondom,akkor azt gondolja skizoffrèn vagyok,ès közveszèlyes"


Hát ne haragudj, de nagyon defektes vagy, ha így gondolkodsz.



Én pszichiáternek mondtam az alvási paralízist. Mivel kevés alkalom volt, nem változtatott. Ha sok lett volna, gondolom nyugtató.

2021. szept. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Hogy lehetsz gondnokság alatt úgy, hogy sosem beszélsz pszichiáterrel? Miért vagy gondnokság alatt?
2021. szept. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
De bipoláris vagy az egészen más, mint a skizó! Nem fog annak diagnosztizálni. Miért vagy gondnokság alatt?
2021. szept. 3. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Voltam neurológusnál tegnap,ès Szegedre külött alváslaborba.
2021. szept. 10. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!