Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Altató, recept nélküli, van...

Altató, recept nélküli, van valami hatásos?

Figyelt kérdés

10 éve szenvedek nagyon durva szorongásos betegségben.

Jártam orvosokhoz, már nem tudom hány gyógyszert próbáltam, és semmi.

Hetek óta nem alszom.

A pszichiáterem erre antidepresszánst adott, amit este kell szedni, de nem segít semmit. Már az ötödik orvosnál járok, de egyelőre mindegyik pénzhajhász volt.


Szeretnék végre egy jót aludni. Tudtok valami bevált módszert? Elsősorban olyanok, akiknek hatalmas szorongásuk van.


2021. szept. 1. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
91%

Amik érnek is valamit a súlyos szorongásban szenvedőknek, azok mind vénykötelesek...


Nem a tüneteket kellene elnyomni, hanem magát a szorongást kellene kezelni klinikai szakpszichológussal.

2021. szept. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
87%
Szedjél melatonint.
2021. szept. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is a melatonint javaslom.
2021. szept. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a melatonin vált be, a 10 mg-os.
2021. szept. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%
nincs. melatonin 1 órán belül kiürül, és akkor fölkelsz.
2021. szept. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Senior Séf ***** válasza:
42%
Csak az segít, ha étrendet és életmódot változtatsz. Jelenleg a mellékveséd ezerrel termeli a kortizolt (antistressz hormon), ami viszont antagonistája a melatoninnak (alváshormon). Az étrendváltás azért kell, hogy a belső stresszt megszüntesd, az életmódváltás pedig azért, hogy a külsőktől megszabadulj. Pszichológus, meg az ő "gyógyszerei" ezen nem segítenek, csak rövid távon kezelik a tüneteket.
2021. szept. 1. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
58%
Próbáltam a melatonint, semmit nem ért.
2021. szept. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Próbáltam a melatonint, semmit nem ért."

Persze hogy nem, mert amíg a kortizol jelen van, a melatonin nem tud érvényesülni. Fentebb írták.

2021. szept. 2. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!