Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ilyen helyzetben honnan...

Ilyen helyzetben honnan tudni, hogy nárcisztikus vagy nem?

Figyelt kérdés

Van egy személy, akivel kapcsolatban szinte csak kellemetlen élményeim vannak és egyre inkább nárcisztikusnak tűnt, de azok szerint akik közelebbről ismerik (régi haverja meg exe) pont hogy egy szerény és kedves ember.

Amik miatt nekem nárcisztikusnak tűnt:

- Találkozókkor volt, hogy sokáig variált, mikor akar találkozni, egészen addig amíg rá nem lett szólva, hogy "bocsika de jó lenne tudni mikor jössz, mert más programom is lenne". Máskor meg hirtelen bukkant fel és megtehette volna, hogy korábban szól, legalább 3 órával korábban, de ezt sem tette meg. Mikor meg mondtam neki, hogy amúgy más programot terveztem és az már le volt beszélve, akkor azt mondta, hogy azt a mi közös találkánk után is megvalósíthatom. Ez persze igaz, de ha valaki csak úgy felbukkan és nem szól pár órával se előtte és szerinte nyugodtan halasztható az egyéb program, az nekem úgy tűnik, hogy azt hiszi, hogy ő a világ közepe.

- Hisztis és amikor egy haverja jogos kritikával illette valamiért, akkor megsértődött rá.

- Szóval a kritikára megsértődött, de amúgy megdicsér másokat, szóval nem tesz úgy, mintha mások hülyék lennének, mert amiben például én jobb vagyok nála, azt nyíltan elismerte másoknak is. Egy nárcisztikus nem tudom, tenne-e ilyet, én nem hiszem. Vagy ha igen, akkor nagyon őszintén kifejezi az irigységét és azért.

- Mások szerint nem hiszi el magáról, hogy szép és mikor kommentelik neki facebookon, hogy nagyon szép, akkor azt írja, hogy nem is igaz, csak úgy tűnik. De ha meg felrakja a képet magáról, akkor gondolom, hogy tudja, hogy szép, mert ha nem tartaná magát annak, miért tenné fel? Egy másik képéhez meg, ahova senki se írt semmit és nem is látta annyi ember, oda meg odaírta magáról, hogy "Micsoda nő!". Ha ezt valaki magára írja, az nem nárcisztikus? Mint, aki magát akarja megerősíteni. Ha ez valami poén akart lenni, akkor fura a humora. Olyanokat is írnak neki, hogy ő tökéletes szépség meg tökéletes arca van. Tökéletes szépségnek hívni, azért ez már kicsit durva, még akkor is ha szép. Ha kényelmetlenek lennének neki a tömjénező megjegyzések, akkor biztos szólna az illetőknek, hogy ezután hanyagolják, de pont, hogy örül neki. Ez meg azért már kicsit sok, nem? Egy szerény embernek ez nem inkább kellemetlen és rászól az emberekre, hogy ne írjanak neki ilyesmit? Vagy ezt a legszerényebb ember is hagyja?

- Sok emberből haszna származott és ha meg valaki nem olyan, amilyennek ő szeretné, hogy legyen vele, meg nem nyújt neki hasznot, akkor azzal elég nyers tud lenni. De azért bevallja ha mondjuk csak protekcióval vették fel egy munkahelyre. Egy nárcisztikus elmond ilyet egy havernak (én a havertől tudom), barátnak, aki jól ismeri, vagy nem vallaná be? Az, hogy elmondja, nem vall nárcizmusra, de azért az, hogy annyian segítenek neki mindig meg hasznot tud húzni emberekből, az már gyanús. Hogy csomó ember van, akinél ott szokott aludni ha szállás kell neki, hogy ismerőse miatt kap meg egy munkát, hogy volt haverja, aki segített neki sokat szakmailag előrehaladni.

- Ja, de amikor meg ez a haverja megszakította vele a kapcsolatot, akkor már nem kérdezett rá, hogy amúgy mi a gond, beszéljék meg, meg hogy fontos neki a barátsága és ne legyen már vége. Ez úgy jön le, mintha csak a segítsége kellett volna neki, de az is lehet, hogy illemből tiszteletben tartotta, hogy elveszít egy havert, barátot és hiába fájt neki, nem kereste többet?


Most akkor nárcisztikus az ilyen ember vagy nem?

Nem tudom eldönteni. Én sajnos ennyit láttam belőle.

Akik jobban ismerik, azt mondják, hogy nem beképzelt és hogy amúgy érzékeny, de ezt el próbálja rejteni azzal, hogy keménynek akar látszani, ezért nyers néha meg ezért olyan, amilyen.

De amúgy a nárcisztikusok is hasonlóak, nem? Mást mutatnak magukról, mint amilyenek, nem elégedettek magukkal és nem érzik szeretve magukat meg érzéketlenek, de felvesznek egy álarcot, hogy úgy tűnjön, hogy mennyire magabiztosak és odáig legyenek értük. Meg duzzognak ha valaki kritizálja őket.


Most akkor ez az ember, akiről írtam, ő szerintetek nárcisztikus vagy nem?

Nekem van igazam, aki annak látta éveken át, vagy annak, aki többet találkozott vele és azt mondja, hogy szerény?

Vagy lehet nárcisztikus és őket is átverte?


Szeretném tudni mi az igazság.



2021. szept. 1. 13:20
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
Kérdezd a gyakorin, itt tuti nárcisztikus lesz.
2021. szept. 1. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom máshol kérdezni.
2021. szept. 1. 13:40
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Itt mindenre ráfogják, szóval ez se a legjobb hely ebből a szempontból. Egy időben mindenkit pszichopatáztak, most a nárcisztikus a sláger.
2021. szept. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Az emberi viselkedés nagyon összetett dolog. A nárcizmust kívülről, a cselekedetek futó lenyomatából nem tudod megállapítani. Amiket írtál lehet belső szorongás, hullámzó önbizalommal, sok külső megerősítési vággyal és némi manipulációs érzékkel és önzéssel is. De ez még nem biztos, hogy nárcizmus. Ezt csak szakember tudja megállapítani, és élőben, nem így, neten át.

(Abban igazad van, hogy nárcisztikus tűnhet ismerősök előtt akár szerénynek is.)

Igazából nem értem, miért akarsz diagnosztizálni mást. Ez csak címkéket teremt, de semmire nem vezet. Mint embert, érdemes elkerülnöd, mert bármi gondja is van, az egyértelmű, hogy nem tisztel Téged és nem tartja tiszteletben az énhatáraidat, idődet, vágyaidat.

2021. szept. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Azért lett volna fontos nekem, hogy tudjam, hogy most akkor ő milyen, mert az igaz, hogy már eltűnt az életemből pár hónapja teljesen, akkor neten is megszakadt a kapcsolat, találkozás 3 éve nem volt, de sajnos nem tudhatom biztosra, hogy nem hozza-e úgy később a sors, hogy találkoznom kell vele és úgy voltam ezzel, hogy ha tényleg nárcisztikus, akkor soha többé nem akarom látni és ha előkerül, akkor "menekülök" de ha amúgy szerény és normális, csak félreismertem, akkor esetleg kaphat második esélyt.

A legtutibb az lenne ha soha többé nem kerülne a közelembe még véletlenül sem, csak én még 4 évig az egyetemen leszek és ő ugyan abbahagyta a képzését, de szerintem nem véglegesen és sajnos még simán felbukkanhat.

2021. szept. 1. 18:28
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem címkék miatt kéne valakit kerülnöd vagy vele lenned. Én-a leírásod alapján- kerülném őt. Hiába ismer el másokat, ha képtelen alkalmazkodni, másokat is figyelme venni. Tök mindegy hogy nárcisztikus vagy sem, nem kedvelném, így nem vágynék a társaságára.
2021. szept. 1. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én sem vágyok a társaságára az alapján, amit tapasztaltam róla, de mivel mások szerint, akik több időt töltöttek vele, nem beképzelt hanem inkább szerény és kedves és nem bízik magában, ez elgondolkodtatott.

Oké, nem lehet diagnosztizálni, de amúgy, őszintén mondva nekem az gyanús, amikor valaki szerénynek tűnik és kedvesnek, mások felé, de amúgy hisztis és nem hisz magában. Talán pont azért viselkedik úgy ahogy mert nem hisz magában.

2021. szept. 1. 18:59
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A nem bízik magában, meg a nárcisztikus nem zárja ki egymást, sőt... Éppen azt szokták mások kárára kompenzálni.
2021. szept. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem vágysz a társaságára, De 3 éve nem szerepel az életedben és kiírsz róla egy kérdést...hmm gondold át ezt mégegyszer, mert ez elég vicces ez a story így!
2021. szept. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az utolsó válaszadóhoz.....

Évek óta nem láttad, " nem érdekel" de azért írsz róla egy regényt....

Most akkor: hogy is van ez?!

2021. nov. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!