Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichopata testérrel mit...

Pszichopata testérrel mit lehet kezdeni?

Figyelt kérdés
10. után otthagyta az iskolát szorongása miatt, nem tudott emberek közt lenni mert félt, nem mert jelezni a buszon, nem mert bemenni a terembe ha késett meg ilyenek. Egy idő után kezdtek ezek a dolgai enyhülni, majd elég agresszív lett, elkezdett itthon gyúrni meg verekedős filmeket nézni, azért állítása szerint hogy minél keményebb legyen. 1 éve van egy nagyon rossz szokása, havonta vagy 3 hetente 1x vesz magának általában sima bort vagy kannást, berúg, majd lemegy a környékre verekedni. Iszogat sétálás közbe, majd ha meglát egy embert akit szerinte megtud verni akkor beleköt, néha csak szóban de általában nekik megy. Mindig vidáman mesél ezekről, mikor kérdezem hogy ez miért jó annyit mond mindig hogy jó móka, meg hogy ez az élet. Orvoshoz se jár egy ideje, pedig ezeket elkéne neki mondania, mert börtönbe fog menni, így is már 2 ügye van folyamatban. Hogy lehetne meggyógyítani? Tényleg pszichopata vagy csak a szorongás meg a magány miatt ilyen?

2021. szept. 5. 21:09
 1/5 anonim ***** válasza:
88%

Szorongását kompenzálja, eléggé baj, hogy pont így.

(Zárójelben: a pszichopata NEM szorong)

Orvos alatt pszichoterapeutát értesz? Vagy pszichiátert?

2021. szept. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Pszichiáter, járt hozzá régebben elég sokat

Köszi a választ

2021. szept. 5. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A pszichopata nem szorong, és nincsenek indulatkezelési nehézségeik, úgyhogy pszichopata biztosan nem lehet.

Elképzelhető, hogy szociopata vagy borderline, megfelelő pszichiátriai segítség nélkül viszont nem tudsz mit tenni.

2021. szept. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt akartam írni, hogy valami más szenélyiségzavara lehet, elég súlyosnak tűnik. Te nem tudsz rajta segíteni, orvoshoz kell vinni. Szüleidnek kéne intézkedni.
2021. szept. 6. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4 az a legszomorúbb, hogy sokszor a tesók jobban aggódnak, mint a kedves szülők... saját példámon tudom. Kérdező. Próbálj meg vele beszélni, mondd neki, hogy félted és aggódsz érte. Talán egy kis kedvesség segítene neki és elmenne terápiára. Ne pszichiáterhez menjen, hanem terapeutához. Én is szorongós vagyok és elég sokat bántottak így én is elkezdtem edzeni + keménykedni, de engem szerencsére időben megvertek és észhez tértem. Nála ez egy túlkompenzálás ahogy nálam is az volt. Csak én azt is beláttam, hogy ennek hamar börtön lesz a vége, azóta elhagytam ezt a személyiségjegyem teljesen.
2021. szept. 6. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!