Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Más is borderline-os is...

Más is borderline-os is tapasztalja a “mirroring” jelenséget?

Figyelt kérdés

Mirroring amikor valaki, jellemzően a kedvenc ember személyiségét kezdi valaki utánozni sokszor tudattalanul.

Azt vettem észre, hogy egy-egy kedvenc emberem néhány tulajdonsága annyira belém épült, hogy nem tudom már mi tartozik az én eredeti személyiségemhez, és mi ami “lopott”. Nagyon szeretem a kutyákat, egészen azóta, hogy egy gyerekkori kedvenc emberem is nagyon szerette őket, és nemrégiben felfedeztem, hogy van jópár olyan tulajdonságom, ami nem azért alakult ki, mert így fejlődött a személyiségem, hanem mert volt valaki, aki ilyen volt az életemben, és úgymond letükröztem. Az a baj, hogy ezek a dolgok jelen pillanatban az alappillérei az életemnek, és borzasztóan feszéjez a gondolat, hogy ezek valójában nem az én saját tulajdonságaim/érdeklődési köreim.



2021. szept. 9. 15:49
 1/6 anonim ***** válasza:
36%
Miért is ne lehetne felvenni, átvenni olyat, ami szimpatikus? Legyen akár öltözködés, stílus, kézírás, akármi? Feszélyezzen a lónak a f...!
2021. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen, de engem feszélyez. Nem érzem idegennek ezeket a tulajdonságokat. Örülök neki, hogy ezek által ki tudtam alakítani magamban egy stílust, érdeklődési kört, (stb.), így fejlődtem, így lettem "színesebb" egyéniség.
2021. szept. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tulajdonságokkal, érdeklődési körrel vagyok így, hanem cselekedetekkel. Ha "Ő" zenét hallgat mellettem egy hosszabb úton, akkor én is. Ha ő néz valamit, akkor én is. Ha ő kávézik délután is, akkor én is. Ha eszik, én is.
2021. szept. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez mindenkire jellemző, maguk a személyiségvonások is így formálódnak az embereknél. Nem vagyok borderline, de a személyiségem részei közül többről tudom, hogy melyik kinek a mintája alapján alakult ki. Még a kézírásom bizonyos sajátosságaira is vonatkozik ez. Semmiből nem lesz valami, mindent tanulunk valahonnét, aztán összeáll belőlük egy mozaik, ami mi vagyunk. És ez nem statikus, hanem változik évről évre.
2021. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy bizonyos fokig ez minden normális embernél jelen van. A borderline-oknak nincs igazán identitásuk, legalábbis rendkívül töredezett, ezért ők fel sem tudják venni a másik személyiségét, inkább megfelelési kényszerük van, igyekeznek mindenkit utánozni, nehezen döntik el, mi tetszik nekik és mi nem. Ezért van az, hogy egyik héten még punkernek öltöznek, a következő hónapban pedig valamilyen pop vagy hiphop stílust vesznek fel, és viszonylag gyakran festik a hajukat is.


Ellenben az egészséges személyiség az alapból is szimpatikus emberek tulajdonságait építi magába (mivel integrált a személyisége, tudja, mi tetszik neki) ami egy természetes, a tükörneuronok által létező folyamat. A borderline nem tud szelektálni.

2021. szept. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A hármas kommentelő szavait tudom osztani. Én is inkább a másik ember bioritmusát, napi rutinját, étkezési szokásait, illetve külső jegyeit szoktam mirroringolni. Emellett nagyon durván az érzelmeiket, főleg, ha krízishelyzetet élnek meg. Hiába stabilak az életkörülményeim és hasítok a munkában, illetve az egyetemen is, úgy elfog a pánik olyankor, mintha nem is tudom, kvázi az lenne a kérdés, hogy holnaptól hajléktalan leszek-e, vagy sem.

A személyiségemmel és az ízlésemmel kapcsolatban mást gondolok. Azt magamtól raktam össze teljesen, nem kellettek más mintái hozzá. Pusztán az összképet nem látom soha tisztán, illetve másokhoz képest nem tudom elhelyezni magam egy képzeletbeli koordináta rendszerben. Viszont azt tudom, hogy másokat inspirál a sokoldalúságom. Illetve hogy könnyen ébresztek magam felé szimpátiát és érzelmeket, jó első benyomást, mert rájöttem, hogyan kell csinálni. Szeretem függésben tartani az embereket érzelmileg magamtól, mivel és is nagyon könnyen függő leszek tőlük.

2021. szept. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!