Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az miért van hogy a szellemile...

Az miért van hogy a szellemileg visszamaradottabb személyek hajlamosak az agresszióra?

Figyelt kérdés
Két olyan mentálisan sérült személyt is ismerek akit ha vmi felidegesít képesek nekimenni a szüleinek meg igazából bárkinak. Azért nem annyira súlyos értelmi fogyatékosságuk van felfogják hogy nem jó amit csinálnak. Az ilyen emberek miért hajlamosabbak az agresszióra?

2021. szept. 12. 21:41
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Ez nem igaz.
2021. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem sem. Legalábbis általánosságban nem igaz.
2021. szept. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor lehet csak az én ismeretségembe van így
2021. szept. 12. 21:54
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az agresszió lehet egy mód is ahogy tudja valaki érvényesíteni amit szeretne. Szóval akár az is lehetne egy magyarázat, hogy visszavannak utasítva a más módon való kísérleteik. Szóval lehetne, hogy aki tud finomabban érvelni az ilyen módon el tudja érni amit akar. ők meg csak így?
2021. szept. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább az alacsony IQ és a rossz problémamegoldás minták hozadéka lehet. De ez nem tekinthető a teljeskörű visszamaradás tartozékának. Én dolgoztam szellemileg jócskán visszamaradott emberekkel (férfiakkal ráadásul!) mindenféle korcsoportból és nagyon-nagyon kedvesek, barátságosak voltak az alkalmazottakkal mindig. Szinte olyanok, mint a gyerekek. Ezzel szemben a 6 általánost elvégzett, szavazójoggal rendelkező, beszámítható white trash-éknél állandóan állt a bál az utcában. Vajon véletlen?
2021. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!