Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában gyakran megfordul...

Mostanában gyakran megfordul a fejemben, hogy jobb lenne, ha meghalnék, de nem hiszem, hogy tudnék öngyilkos lenni. Beszéljek róla a pszichológusommal?

Figyelt kérdés

Állandóan szorongok, mindig valamin kattog az agyam. Nagyon fárasztó és nehezen koncentrálok dolgokra, mert mindig valami szorongató gondolat elvonja a figyelmem. Egyetemre járok és fontos lenne, hogy tudjak figyelni, de nem megy. Kilátástalannak érzem a helyzetet, legszívesebben átaludnám a napokat, hogy megszabaduljak ettõl a kimerítõ szorongástól.

Sokszor megfordul a fejemben a halál. Pl mi lenne, ha lenne valami halálos betegségem vagy mi lenne, ha holnap elütne egy õrült sofõr. Hogy akkor a mindennapos szenvedéseimnek vége. És ekkor eszembe jut, hogy akkor meg azoknak az embereknek okoznék szenvedést, akik szeretnek és akiket szeretek, mást pedig nem akarok bántani. Csak most egyre többször gondolok arra, hogy annyira szeretnék már megpihenni kicsit és ha meghalnék, akkor vége lenne.

A pszichológusom a legelsõ alkalommal, még hónapokkal ezelõtt rákérdezett, hogy vannak-e öngyoilkos gondolataim és rávágtam, hogy nem, csak néha felkínálkozik, hogy pl mi lenne, ha balesetem lenne. Azóta errõñ nem colt szó és vannak bõven témák, amikrõl tudunk beszélni, de nem tudom, ezt érdemes lenne-e felhozni így,hogy amúgy nem tenném meg.



2021. szept. 13. 01:04
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen, azért jársz hozzá, hogy segítsen, ebben is tud.
2021. szept. 13. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hogy beszélj vele, pláne amég ez csak felmerül, nehigy elfajuljon.


(Egyébként valaki itt következőkben megmondhatná, miért hozza fel mindenki öngyilkosságnál hogy nem akar senkit bántani?

Ez igazán dícséretes, tényleg, de a te életed nem másé. A haldoklók is a filmekben miért a másikat vígasztalják, sosem értettem. Annak a legrosszabb, akinek mennie kell vagy menni akar és szörnyű az öngyilkosság, és tragikus, de nemértem miért kell még egy ilyen döntésben is mást nézni.)

2021. szept. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Szerintem ha vannak emberek, akik amúgy szeretnek, akkor ez valahogy természetes. Te is szenvedsz, ha meghal egy hozzád közel álló. Ha arra gondolok, hogy meghalok, lelkiismeret furdalásom lesz, hogy a szeretteim miattam szenvednek csak azért, mert én nem viseltem el a saját szenvedésem. Mintha áthárítanám. Oké, hogy az én életem, de az a halálommal véget ér, a többiek élnek tovább. Azért ez egy jelentős visszatartó erő, hogy nem érdemlik meg mások a szenvedést miattam.
2021. szept. 13. 23:54
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

#2


Abszolút jól leírja a 3-as. Az nem igaz, hogy a mi életünk csak a miénk. Persze elsősorban a miénk, de sok másik ember életének is a részei vagyunk, amely egy öngyilkosság után tönkremegy. Szóval nem lehet ezt ilyen szolipszistán nézni.


Egyébként Schopenhauernél olvastam egy zseniális érvet, hogy miért értelmetlen az öngyilkosság. Az elkövető ugye abból indul ki, hogy ezzel véget érnek a szenvedései. Csakhogy ennek az ellenkezője igaz! Aki meghal, az nem "élvezheti ki", hogy már nem szenved. Az életben mindig az adott pillanat merevedik ki, és amíg élünk, ezt a pillanatot érezzük. Szenvedés és annak hiánya az élethez tartozó fogalmak; egy halott számára ilyesmi nem létezik.


Szóval fel a fejjel, kedves kérdező, irány a pszichológus, aztán biztosan várni fognak még rád boldog pillanatok!

2021. szept. 16. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!