Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmondom a pszichológusomna...

Ha elmondom a pszichológusomnak, hogy öngyilkossági gondolataim vannak. Tehet valamit? Teszem fel akaratom ellenére beutal pszichiatriára stb. Mert ha igen akkor inkább hallgatok róla.

Figyelt kérdés
2019. márc. 3. 13:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
nem, emiatt ne aggódj. én azt is elmondtam, hogy megkíséreltem az öngyilkosságot de köti az orvosi titoktartás. csak akkor szegheti meg ha azt vallod be, hogy valamilyen bűncselekményre készülsz pl. le akarod mészárolni a családodat :D
2019. márc. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%

Nem utal be, nyugi. Mindenképp mondd el neki, azért jársz hozzá.

Viszont amennyiben azt javasolja, hogy menj be, jobb hallgatni rá. Persze a te döntésed.

2019. márc. 3. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog beutalni, tapasztalatból mondom. Akkor tehet ilyet, ha veszélyt jelentesz másokra, vagy ha te magad szólsz neki, hogy meg fogod ölni magad ekkor és ekkor és így meg úgy, vagyis ha komplett tervvel állsz elő. A gondolatokat nyugodtan mondd el neki. :) Meg azt is, ha régebben már volt kísérleted.
2019. márc. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!