Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sertralin vagy Rexetin?

Sertralin vagy Rexetin?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


A problémám a következő lenne. Pánikzavarral/agorafóbiával és generalizált szorongással diagnosztizáltak pár hónapja, Scippát kaptam rá amiből két és fél hónapja szedek 20mg-ot, de úgy tűnik, hogy a pánikzavarra teljesen hatástalan. Az orvosom felajánlotta, hogy leválthatjuk Sertralinra vagy adhat a jelenlegi Scippa mellé Rexetint. Ti melyik verziót választanátok? Kinek mi a tapasztalata ezzel a két gyógyszerrel kapcsolatban? Pánikra vajon melyik verzió lehet hatásosabb? Tudom, hogy mindenkire máshogy hatnak ezek a gyógyszerek, de szívesen meghallgatnék egy pár személyes tapasztalatot.



2021. szept. 15. 10:42
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Szia.. Én rexetinnel kezdtem.. De hulye gondolatok jártak tole a fejembe.. Le váltootuk a scippa 20mgosra, az fel erősítette a rohamokat.

Most járok a 3ik gyogyszernél, mirzaten 15mg.. Este kell be venni, tök jol erzem magam, ki pihentebb vagyok, egyedul tudok jonni menni amit eddig feltem..

Annyi hogy hiztam tole 3 honap alatt 5 kg-t.

2021. szept. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
42%
Nem a gyógyszertől híztál, hanem az általa keltett étvágynövekedéstől és a többlet kajától.
2021. szept. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Rexetin pssd-t okozhat.
2021. szept. 15. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
A Sertralin hatása abban nyílvánult meg, hogy hazavágta a libidót.
2021. szept. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha lehet választani akkor inkább sertralin mivel a rexetint nehezebb abbahagyni és jobban is hizlal.
2021. szept. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a Sertralin (Zoloft) hatásos volt, a libidóra semmi hatása nem volt.
2021. szept. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Akkor nagyon szerencsés vagy, az emberek fele küzd SSRI esetén szexuális mellékhatásokkal.
2021. szept. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Nekem sincs semmi bajom egyelőre ilyen tekintetben a 20mg Scippától, pedig az a maximális adag ami szedhető belőle, papíron megfelel pl. 100mg Sertralinnak vagy 40mg Rexetinnek.

Mindenesetre várom még a személyes tapasztalatokat, előre is köszönöm!

2021. szept. 17. 10:57
 9/15 anonim ***** válasza:

Szedtem már mindkettőt és nekem egyik se vált be.


A Rexetintől nagyon sokat híztam, állandóan kiszáradt a szám és székrekedésem lett. A szorongást enyhítette, de a depresszióra hatástalan volt.


Sertralin lehet hogy jó de nekem libidózavart okozott és csengett a fülem tőle.


Amikről még van tapasztalatom: Brintellix, Scippa, Coaxil, Dulsevia


Brintellix nekem bevált jót tett a depressziómnak. Csak aztán ideges voltam meg feszült amíg szedtem.


Scippa 10 mg ezt szedem most is és nekem kiválóan működik.


Coaxil jó volt kicsit eufórikus érzést okozott de gyorsan elmúlt a hatása és napi 3szor kellett beszedni ami zavaró volt.


Dulsevia: Magas vérnyomást okozott, ideges voltam tőle állandóan remegtem és felprgetett két hónap alatt lecseréltettem orvosommal.

2021. okt. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Rexetin nálam megdobta a libidót, kitolta az együttlétet, 1.5 év alatt 2x volt olyan, h nem tudtam "elmenni", igaz.

Eleinte viszont okozott némi mániát fejben, és fogcsikorgatást. Nah, meg sokat aludtam, szintén eleinte, akár nappal is.

Elhagyva a szert, fél évig elvoltam gond nélkül, de aztán vagy visszaestem vagy a tabletták hiánya okozott örömtelenséget, lehangoltságot, memóriazavarokat.

Szóval most nem tudom, hogyan tovább..

2021. okt. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!