Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kitartás vagy öngyilkosság?

Kitartás vagy öngyilkosság?

Figyelt kérdés

29 vagyok.. évek óta tartok munkanélküliség után felvettek valahova, nekem ettől nagyon örülnöm KÉNE ugyebár.. mert ezt mondták mások, hogy a társadalom hasznos tagja leszel, lesz pénzed, életcélod stb. Ehelyett én rosszabbul érzem magam, mint amikor itthon voltam.


Csak a nyomás miatt (amit anyám nagyanyám stb vár tőlem) adtam be az önéletrajzom, mentem el a próbanapra (4 és 8 óra is volt), mert már annyira szégyellem magam előttük, hogy levegőt is alig merek venni..


Szimpatikus vagyok nekik (kár hogy én magamnak nem), bíztatnak, hogy ha nem is megy még most, belejövök, át fogom látni hamar. És amúgy el tudnám végezni, amit kell (irodai, monitort bámulós), csak kib-szott keservesen.. a 6-kor keléshez k&rvára nem vagyok szokva, ugye mondanom se kell, hogy a kialvatlanság mennyire rombolja az ember kedvét (ami nekem alapból rettenetes) Na most elég nehéz úgy figyelni oktatáson, hogy közben VÉGIG az öngyilkosságon gondolkodsz, hogy nem vagy ide (meg amúgy a világra) való.. ezen a ponton már CSAK A túlélési ösztön tart vissza tőle, semmi és senki más.


Holnap viszont már választ kell adnom, hogy véglegesen felvegyenek-e vagy (mert nap bejelentős most). Fogalmam sincs, mit fogok mondani, és holnap a kérdés után sem lesz.. várjam azt, hogy jobban leszek majd idővel?

Mert mondhatok nemet, keresnek mást, nem az ő bajuk.. viszont akkor lehet egész hátralevő életemben nem adódik majd egy ilyen lehetőség.


Ha el is kezdenék antidepresszánst szedni most (ami ellen évek óta harcolok), és egy csoda folytán jobban is lennék, oda már akkor is felvesznek valakit, utólag mehetek kopogtatni, hogy csókolom már jobban vagyok..


Elnézést, ha kicsit rendezetlen lett..



2021. szept. 15. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fenti két dolog közül kell választani, akkor kitartás.
2021. szept. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el dolgozni úgyis próbaidő van majd belejosz

A felkelés is befog állni pár hét után időben lefeküdni

Alkohol nélkül esetleg nyugi

Tea vagy gyógynövényes kapszula .kitartást!?

2021. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
És miért harcolsz évek óta az antidepresszáns ellen, félsz, hogy még a végén meggyógyulsz és normális életet fogsz élni? Ehelyett jobb az öngyilkossági gondolat és az otthon vergődés éveken keresztül? Én komolyan nem értelek...
2021. szept. 15. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Kitartás. Öngyilkos bármikor lehetsz, ez sok normális embernek extrémnek hangzik, de aki járt ott ahol mi tudja milyen. Rendszer. Van munkád, fix idővel, fizetéssel, ha nem is túl kreatív mégis elfoglaltság!

Próbáld élvezni hogy van munkád, el tudod végezni és még jó is vagy benne. Előbb-utóbb elhiszed, megszokod és hiányozni fog ha nincs (hosszú hétvége, szabadság).

Bár ennyire kifordult világnézettel nem könnyű örömöt találni, hiába van fizud, ha nem tudod mire költeni. Mivel kedvezni magadnak, miben örömöt lelni. Mert sajnos ha az ember elveszti ezen képességét nagyon nehéz visszatalálni az eredeti ösvényre. Évek kellenek hozzá.

Én 18 éve szedek szorongásoldót, így vagy úgy. Tény hogy a rabja lettem, de néha kell ha az ember ennyire szenved. Az egyik pszichológusom a Vitango-t is ajánlotta. Vény nélküli, bizonyított hatás, gyógynövényekre épül és nem okoz függőséget! Ha harcolsz a bogyók ellene ezek közül valamelyiktől tartasz.

2021. szept. 16. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kitartás. Megtalálod az életed igazi célját.

És nem árulok el nagy titkot azzal, hogy Te vagy az életed igazi célja. Végezz el egy gyakorlatot a nap végén.

Válaszold meg magadnak azt a kérdést:

Ma miben lettem TÖBB?

Kitartásban, türelemben, megértésben, szeretetben...szakértelemben?

Ma mertél kérdezni.

Ma megfogalmaztad és őszinte voltál mások előtt.

Ma szembeszálltál a csüggedéssel.

Ma mertél segítséget kérni.

Ma kinyújtottad a karod mások felé.

Idővel majd talán Te segítesz így másokon... mert tudod, mit jelent ez az állapot amiben benne vagy épp, és így Te vagy a legalkalmasabb és a leghitelesebb arra, hogy másoknak a megfelelő vígaszt nyújtsd.

Üdvözlettel, egy ex-sorstársad.

2021. szept. 16. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Próbáld ki az antidepresszánst, még mindig abbahagyhatod, ha nem tetszik a hatása. Én is hajlamos vagyok depresszióra. Múltkor olvastam, hogy a depresszió a legkönnyebben gyógyítható lelki probléma. Ezt sem gondoltam volna. Más kérdés, hogy a depressziós nem akar meggyógyulni, mert azt hiszi, hogy az a rettenet a valóság, ahogy ő látja a világot. Nekem kicsit segítettek különféle terápiák, kognitív, viselkedéses, KIP. Most már nem rohadok mindennap, kívülről egy vidám, viszonylat sikeres, tevékeny embernek tűnök. Végül bizonyos értelemben az is vagyok, csak belül még is öngyűlölet, tehetetlenség érzés. Nekem a durva zene is szokott kicsit segíteni, felspannol és a dühből erőt merítek.
2021. szept. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Megérné jó pszichológusra is beruhazni,aki tudna segíteni hogy túltedd magad a kezdeti nehezségeken.

Meg korán feküdni, hogy ne légy kialvatlan.

Finom reggeli, ebéd, vacsora.

2021. szept. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Hogy döntöttél végül?


Minden elismerésem, hogy legalább megpróbáltad/megpróbálod!!! Nagy terhet veszel le ezzel a családtagokról. Tarts ki, idővel jobb lesz, illetve azt lenne jó megtalálni, ami érdekel, és olyan irányba orientálódni.

2021. szept. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
6# vagyok. voltam kosárlabdázni, és eléggé feldobott. A covid miatt kicsit ritkultak a lehetőségek. Egyébként egy barátom hívott el 10 éve és akkor döbbentem rá, hogy basszus, én ezt mindig akartam csinálni. Ezt csak azért, hogy én pl. nem mindig tudom, hogy mire van szükségem, a barátok segítek olykor.
2021. szept. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hogy vagy, kérdező?
2021. szept. 29. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!