Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az év ennek a szakaszában nő...

Az év ennek a szakaszában nő a szorongásom?

Figyelt kérdés
Gyűlölöm a nyarat mert számomra élhetetlen, viszont mikor közeleg a tél megnő a szorongásom és a depresszióm.. Mindig attól szorongok hogy telnek el az évek..
2021. szept. 20. 22:07
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem is maga a tel valtja ki nalad szorongasod hanem hogy ez az elso es utolso evszak, ami a mulandosagra emlekeztet.

A valodi kerdes hogy miert zavar hogy telnek az evek?

2021. szept. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mert továbbra sincs jövőképem ahogy kamaszkoromban sem volt, és nem is valami jók a kilátásaim.
2021. szept. 20. 22:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Mintha csak en irtam volna ki a kerdest. Ősszel mindig felerosodik valamiert a szorongasom es kedvtelen is leszek. En ugy gondolom, hogy a rövidebb nappalok es a hideg is kozrejatszhat ezert.
2021. szept. 20. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Es egyebkent ha kerdezhetem hany eves vagy, mit dolgozol/tanulsz, mit vegeztel?
2021. szept. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
4.21/f, segédmunka megváltozott munkaképességűeknek. Számítógépszerelő és karbantartó szakma, okj személy és vagyonőr, alapérettségi.
2021. szept. 20. 22:58
 6/9 anonim ***** válasza:
Lehet kellene egy celt kituzni. Mondjuk egy parkapcsolat ha meg nincs.
2021. szept. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A fényhiány okozza a depressziós tüneteket. Minél több fényben kell lenni otthon is.
2021. szept. 21. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
6. Az kényes téma.
2021. szept. 21. 15:14
 9/9 anonim válasza:

Velem is sokszor van ilyen. Nem feltétlen ilyen időszakokra bontva mint mondjuk neked, de elő szokott fordulni az érzés. Sokszor csak telnek a napok, nem feltétlen van sikerélmény meg olyan fényes jövőkép vagy terv sem. Aztán általában minden így elmúlik és haladok és végül is szerencsére sikeresen. Párkapcsolat terén én abszolút szerencsétlen vagyok de ez van... :D


Néha mikor megerősödök akkor úgy vagyok vele hogy én érezzem jól magam, az legyen az elsődleges. Ha egy személy miatt alakul így az érzelmi világom, akkor igyekszem nem gondolni arra a személyre túl sokat, és rendezni a fejemben a gondolatokat, hiszen túlgondolja sokszor az ember ezeket. Bennem is már több éve néha előjönnek ezek a depressziós időszakok.


Nekem például sokszor sokat segített az amikor csak elmentem sétálni esténként. Ki egy parkba, vagy a városom adottságai végett fel egy kilátóba vagy egy csendes helyre. Vagy pedig az, amikor csak elmentem haverokkal meginni egy sört meg ilyenek. Lehet hogy ideiglenes megoldás, de ez is segít túltenni magad azon a bizonyos dolgon ami ennyire nyomja a lelked. Sokszor magadnak kell a segítségedre sietni, mert az életben nem fog mindig ott lenni egy másik hogy segítsen. Ha gondolod, írhatsz privátban vagy valami hogy ha az segít ha beszélsz róla. ;)

2021. szept. 21. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!