Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Scippa 10mg kinek hogy hasznal...

Scippa 10mg kinek hogy hasznalt,tapasztalok ? Ki mire kapta?

Figyelt kérdés

2021. szept. 20. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
egész napos hányinger és rosszul lét szédülés. Nem szedtem
2021. szept. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Fél éve szedem, generalizált szorongásra, pánikzavarra kaptam ami agorafóbiával társul. 20mg-ot szedek, a generalizált szorongásra pozitívan hatott, elleben a pánikra-agorafóbiára szinte teljesen hatástalan, idő közben az FDA szervezet is kivette az erre alkalmas gyógyszerek közül, csak major depresszióra és szorongásra ajánlja, arra viszont elvileg nagyon hatásos. Én most fogok váltani Rexetinre, mert összességében többet szenvedtem a Scippától, mint amennyi pluszt adott, pedig adtam neki időt rendesen. Hiába ez a papíron legújabb, leghatásosabb, legkevesebb mellékhatással rendelkező antideresszáns ez mindenkinél máshogy alakul, ettől függetlenül lehet, hogy neked beválik.
2021. szept. 20. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
En 1 evig szedtem es nekem hasznalt, mondjuk az elso 2 het rossz volt nagyon.
2021. szept. 20. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Nem jött be, nagyon erősen fokozta a szorongást és depressziót. 1 hónap után leállt vele a pszichiáter és váltottunk Kventiax-ra.
2021. szept. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
28%
Utolsó: hogy váltottatok Kventiaxra? Azt elvileg csak skizofréniára és bipoláris depresszióra írják ki és az antipszichotikum, nem is ssri.
2021. szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem is Kventiaxot akartak adni depresszióra és szorongásra,de én nem szedtem be. Brutál mellékhatásokat hallani róla.

Orvost váltottam ő Escitilt adott ez most jó.

2021. szept. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
5ös vagyok. Én csak azért kérdeztem, mert én meg az olanzapinról érdeklődtem a pszichiáteremnél ami ugyan olyan antipszichotikum, mint a Kventiax és állítólag kis mennyiségben is kioltja teljesen a szorongást és minden ehhez kapcsolódó tünetet. Nekem azt mondta, hogy nem írhatja ki, csak akkor, ha bno kód szerint diagnosztizál engem skizofréniával vagy bipoláris depresszióval, mivel hivatalosan nem alkalmazható szorongáscsökkentőként, úgyhogy inkább hagytam a fenébe.
2021. szept. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
48%

6-os vagyok nekem is úgy írta fel,hogy rákerült a papíromra az,hogy egyéb nem meghatározott bipoláris zavar, és a BNO kód.

Nem is szólt róla utólag vettem észre,nagyon mérges voltam.

Váltottam dokit ő mondta hogy ez bevett szokás,ha fel szeretnék írni.


Biztosan nem szedem akármennyire is jó LEHET állítólag szorongásra,az új doki is mondta nem gyenge mellékhatásokkal rendelkezik,el kell dönteni bevállalja e az ember.

Inkább tartson hosszabb ideig egy antidepresszánssal a gyógyulás.

Arról nem beszélve hogy ezt pl az üzemorvos is tudja mert tudnia kell na én nem kockáztatom a munkahelyem sem e miatt mert nem mindenhol alkalmazhatnak bizonyos mentális betegségben szenvedőt.

2021. szept. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
11%

7es vagyok, nagyon jól teszed és így is van ahogy írod, én is inkább ezt csinálom amit te. Előbb vennék be fél marék xanaxot, mint egy szem antipszichotikumot. Ilyen mellékhatást olvastam, hogy "hirtelen, megmagyarázhatatlan halál" na köszi... Arról nem is beszélve, hogy akik ilyeneket szednek úgy híznak, mint a disznók már bocsánat. Nem egy olyan esetet olvastam, hogy pár hónap alatt 20-30 kiló ugrott fel rájuk.

Egyébként az üzemorvos nem biztos, hogy tudja, nekem például a háziorvos azt mondta, hogy a pszichiátriai betegségek abba a kategóriába esnek, ahol személyiségi jogokat sért, ha akartunkon kívül a pszichiáteren kívül bárki más is látja például az általa adott ambuláns lapot vagy diagnózist, példaként mondta, hogy neki se lennék köteles odaadni azt, csak akkor, ha én szeretném.

2021. szept. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Akkor egyet értünk ebben :) persze ha valakinek szükséges az más,de olyan betegségre amire egyéb gyógyszerek is vannak nem szabad szedni.


A munkahelyet nem tudom biztosan akkor valószínűleg tévedtem,de jó is ha nem tudják semmi közük hozzá.

2021. szept. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!