Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Rossz gondolataim vannak...

Rossz gondolataim vannak állandóan. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Régebben is voltak, de aztán úgy egy évre eltűntek. Most pár napja folyamatosan kínoznak. Nem tudom ezek minek nevezhetőek..

Pl megyünk kocsival és olyan gondolatom támad, hogy menjünk a szembe sávba... Vagy dugjam a hajszárítót a kád vízbe.. Vagy meglátok egy macskát az út szélén és szinte látom, hogy kivasalva fekszik..


Sokat szorongok és mostanában nagyon sok stressz ért, gondolom ezek válthatták ki. De mit tegyek ellenük? Ezek amúgy csak példák voltak, az igazi gondolatokat leírni sem merem, egyáltalán nem tudok azonosulni velük, nem vagyok rossz ember, hogy halott állatot akarjak látni..


2021. szept. 21. 13:49
 1/3 anonim válasza:
100%
Keres fel egy jó pszichológust szerintem.
2021. szept. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Valami nincs rendben veled pszichésen, keress egy szakembert. Ne aggódj, a legtöbb embernek szüksége lenne rá, legalább te rájöttél magadtól, hogy valami nincs rendjén.
2021. szept. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Kényszergondolatoknak hívják, OCD. A szorongás egyik fajtája, pontosabban a belső feszkó így csattan ki. Érdemes orvoshoz menni vele, mert jól ismerik, gyakori, és kezelhető. Házilag annyit tudsz tenni, h nem feszülsz rá lelkileg, és igyekszel oldani a szorongásodat, amire millió házi módszer van: sport, jóga, relaxálás, meditálás, kreatív hobbik, kertészkedés, olvasás, stb, stb, stb.
2021. szept. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!