Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Állandóan...

Mit csináljak? Állandóan öngyilkos gondolataim vannak.

Figyelt kérdés
Pszichiátriára meg már nem akarok menni,mert szerintem felesleges. Már mindent megpróbáltam. Elmentem ide oda, szórakozni,és mindig gyötör. Alvás zavarokkal is küszködök. Plusz az rá tesz a hangulatomra,hogy sok barátot veszítettem az elmúlt időben,és egyedül vagyok.
2019. márc. 16. 19:10
 1/2 anonim ***** válasza:
2019. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha esetleg tudsz valakiavel beszélgetni, akit személyesen is ismersz és megbízol benne, az csodákat tehet. Tudom hogy ebben itt sokan nem hisznek de személyesen megtapasztaltam néhány kedves szó vagy egy jó hallgatóság erejét.

Ha nem tudsz beszélgetni, vagy nincs egy stabil ember a közeledben akire támaszkodhatnál javaslom az érdeklődési körödnek megfelelő fórumokat is. Nagyon jó kis közösség pl.az animések vagy a rockerek. Kezdő lépésnek én mindenképp embereket gyűjtenék magam köré.

Ezután hosszú és nagyon nehéz út áll előtted, hogy a lelki sebeid mind begyógyuljanak, és nem vagyok szakember de biztos hogy a gyógyulás néha fájdalmasabb mint az aktuális rossz állapotod. De ha nem egyedül indulsz el, nagyobb esélyed van a teljes gyógyulásra.

Nem vagyok híve a gyógyszereknek de nem mindig az ördög laborában állítják elő őket. Alvászavarokra bizonyos vitaminok is nagyon jók, orvosnál rákérdezhetnél melyik, nem akarok hülyeséget írni. Ha nem segít jöhetnek a nyugtatók. Mivel gondolom kimerültebb is vagy, a kialvatlanság rátesz még egy lapáttal az amúgy is rossz hangulatodra. Ez kezelhető, próbálj az elején ezzel kezdeni valamit.

Még egy utolsó gondolat: ne félj beismerni hogy szükséged van a gyógyulásra. Az pont nem a gyengeség hanem az erő jele. Sokan már itt elbuknak. A csodálatos ellentmondás: az az igazi erő ha a gyengeségeinket beismerjük és meghozzuk a döntést. Csak így tudjuk legyőzni őket. Ha már öngyilkos gondolatokkal dobálózunk nem szabad félvállról venni a dolgot de sem a bulizás, sem az éjszakai élet, sem a tagadás de még a szétesés sem fog előre vinni. Nem tudom eljutsz-e oda hogy egyszer szakemberhez menj de elsőként mindenképp magaddal kell letisztáznod valamit amit senki más nem tudhat rajtad kívül. És persze célokat kell kitűzni amik reálisak mégis kihívást jelentenek számodra.

2019. márc. 22. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!