Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pszichológusom pszichiáterhez...

Pszichológusom pszichiáterhez küldött de szerintem túlreagálja?

Figyelt kérdés

Egy hónapja elkezdtem pszichológushoz járni, ugyanis elég sok zavaró gondolatom volt a szexualitásomról, egy szakítás és külföldről való hazaköltözés után. 3 hétig enni se tudtam és emberekkel se találkozni mert attól féltem leszbikus vagyok és már egy idő után annyira nem tudtam eldönteni mik az én gondoltalatim, hogy egy idő után azt hittem anyukámba is szerelmes vagyok illetve tükörbe se tudtam nézni. Másfél hónapra rá már nem ennyire intenzívek ezek a gondolatok de még mindig ruminálok bár már tudom végezni a napi teendőimet viszont nagyon sokat szorongok. Hozzá kell tennem, hogy megint közben külföldre költöztem ugyhogy mostanaban sokat baltozik a kornyezet korulottem ami extra stresszel jar. Mivel soknak láttam a helyzetet pszichológus segítségét kértem aki azt mondta 4 alkalom után hogy jobbnak látná ha hazajönnék és egy orvos megnézne mert ez már nem az ő hatásköre. Szerintetek én reagáltam túl a stresszt és a gondolataimat vagy a pszichológusom a helyzetemet?


22/n


2021. szept. 22. 09:48
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Menj pszichiáterhez. Nincs félnivalód szerintem. Ha úgy látja, hogy fölöslegesen küldtek hozzá akkor meg fogja mondani.
2021. szept. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
82%
A pszichológusod jól látja a helyzetet. Fogadd meg a tanácsát, jót akar.
2021. szept. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
73%
Hát ha úgy érezted a saját anyukádba vagy szerelmes és ezt a pszichológusnak is mondtad akkor ez már tényleg nem az ő hatásköre.
2021. szept. 22. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
87%
A pszichológusodnak igaza van, ez nem az ő hatásköre. "Mezei" pszichológus nem foglalkozhat mentális zavarokkal. Ez a klinikai szakpszichológusok és a pszichoterapeuták dolga, csak ők diagnosztizálhatnak és végezhetnek pszichoterápiát, amire nálad is szükség lenne. Én első körben az említett két szakember valamelyikének felkeresését ajnálanám, akiknek meg van a kompetenciájuk arra, hogy eldöntség, szükséged van-e gyógyszeres kezelésre, azaz pszichiáterre. E mellett viszont mindenképp szükség van pszichoterápiára, mert a gyógyszer csak egy "mankó", amit idővel el kell hagyni.
2021. szept. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
43%
Hallgass a pszichológusra. A pszichológus nagyjából rendben lévő embereket kezel, akiknek vannak feldolgozandó problémáik. Amiket te leírsz, egy kicsit valóban túlmutat ezen.
2021. szept. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
73%
Sztem hallgas a pszihológusodra. Ő a szakember. Ha elmész pszihiáterhez lehet segíteni fog és elmúlik a szorongásod teljesen
2021. szept. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem is túlreagálja.
2021. szept. 22. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
De úgy érzem, hogy muloban vannak a dolgok es most mar nincsenek zavaro gondolataim es ugy erzem hogy csak en is tulreagaltam a helyzetemet és most már nincsenek ilyen gondjaim. Nem mertem sokszor a barataimmal talalkozni mert feltem hogy szerelmes leszek belejuk. De most mar jol vagyok es felek hogy igazabol mindenkinek vannak ilyen gondolatai es en csak tul reagalom es mar amugy is muloban vannak
2021. szept. 22. 10:17
 9/22 anonim ***** válasza:
52%
Kérdező, menj pszichiáterhez. Nem fog megenni.... Segíteni fog rajtad, ugyanis a problémád valóban szakembert kíván. És nem, nem fél mindenki attól hogy leszbikus, és nem fél hogy szerelmes lesz a barátaiba. Ami a múlóban részt illeti: nekem meg a lyukas fogam nem fájt hirtelen ahogy fogorvos közelébe kerültem... Értem én hogy félsz a dokitól, de fölösleges.
2021. szept. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Azt mondta a pszichologusom hogy annyira sok szorongasban elek hogy ez mar a soknal is tobb. De en nem latom olyan veszesnek a helyzetet. Na mindegy
2021. szept. 22. 10:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!