Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szorongás stressztől hosszan...

Szorongás stressztől hosszan tartó bél panaszok?

Figyelt kérdés
Valakinek volt olyan, hogy szorongás/depresszió gyomor/bél panaszokat okozott ?

2021. szept. 24. 04:12
 1/9 anonim ***** válasza:
94%

Naná.

Érettségi előtt fostam. Felvételi előtt is. Az összes egyetemi vizsgám előtt. Gimiben meg egyetem elején még ciki volt, de eüs szakra jártam, szóval úgy voltam csak vizsga közbe ne szarjam össze magam, az egyszer sem sikerült. Nem sokkal ezelőttig ha stresszes helyzetbe kerültem ( felmondás, tehetetlenség érzet, félelem, nagyobb fizikai fájdalom ) akkor hasmenésem volt. És nem vagy egyedül és én sem, ez egy teljesen természetes ember reakció. Akkor múlt el, mikor elkezdtem mindent leszarni.. csak másképp. Igazából csak szituációk. Úgyis megtörténik. Izgulni izgulok még , de nem szorongok.

2021. szept. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ez nagyon gyakori.
2021. szept. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én inkabb hányni szoktam.
2021. szept. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szokott nekem is lenni ilyen.. nálam is hasmenés.
2021. szept. 24. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Persze, ezt hívják IBS-nek, nekem is ez van. Azért egy teljes kivizsgálás nem árt gasztro oldalról, de ha nem találnak semmit, akkor ez lesz a diagnózis. A Duspatalin nevű vény nélkül kapható gyógyszert tudom ajánlani ami kifejezetten erre van, illetve rendszeres és jó minőségű probiotikumot (nekem a protexin balance jött be). Ha a hasmenéses ibs-ed van akkor lehet még szedni mellé, enterobenét/immodiumot, ami szintén eredetileg ilyen krónikus betegségre lett kitalálva, nem pedig arra, hogy pl. egy vírusos hasmenést úgymond "bent tartson". Nekem ennek a háromnak a kombinációjával megszűntek a panaszaim teljesen és tünetmentes lettem.
2021. szept. 24. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek !


Nálam már 5 hónapja van ez a dolog… voltam gasztroenterologusnál, allergia tesztet is csináltatott , gyomortükrözésen… volt szövettan, ami negatív .

Szedtem probiotikumot, semmi se segített . Nekem tüneteim 0-24 ben fennállnak (ha alszom akkor nem érzem ) nem fájdalomról van szó. Hanem mondjuk felkelek, eltelik 3-5 perc és érzem , ahogy a beleim beindulnak mozognak… majd egyből WC . Mostanában megint elég lágy, formátlan a székletem. Ez a dolog a nap folyamán folyton fennáll, hogy érzem a beleim mozgását, akkor kaja után egy 5 percig jó utána gondolom ahogy leér arra a részre ahol nem tudom mivan, akkor megint erőteljesebben érzem van , hogy ha folyadékot iszom rosszabban hat rá.

Duspatalint is szedtem , attól se változott semmit 😕. Van mikor ilyen gombóc vagy fura érzés van a belemben, ami hányingert szokott kiváltani.

2021. szept. 24. 16:09
 7/9 anonim ***** válasza:
44%

Utolsó vagyok, azért aki lepontozott az elárulhatná, hogy mi nem tetszett neki? 4 éve vagyok ibs-es és amit a kérdező leírt azok egyértelműen ibs-es tünetek amire ezek a megoldások vannak hosszabb távon (esetleg még 1-2 fajta antidepresszáns szóba jöhet). Az ország egyik legjobb gasztros orvosa kezelt, mint kollégát, azt írtam le amit ő mondott nekem.

Kérdező: akkor próbáld ki az enterobene gyógyszert az segíteni fog azon amit a legutóbb leírtál. Csökkenti a széklet térfogatát és egyfajta nyugtatóként használ a bélrendszernek, ezáltal a belek mozgását is lassítja, nem lesz az, hogy felkelsz és rohanás a wc-re vagy kaja után.

2021. szept. 24. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm megnézem :)!
2021. szept. 24. 19:25
 9/9 anonim ***** válasza:
37%
Nincs mit. :) Meghatározott napi adag nincs belőle, de azt majd kikisérletezed, hogy mennyi a hatásos. Mondjuk azért napi 5-6nál többet nem kéne, de szerintem jóval kevesebb is elég lesz. Én reggel-este szedem étkezéssel együtt.
2021. szept. 24. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!