Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hónapok óta tartó depresszió...

Hónapok óta tartó depresszió ellen mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Vagy kifejezetten elkeseredett vagyok vagy közömbös. Egyik sem kellemes. Több oka is van az egésznek: évek óta betegségek a családban, édesapám elhunyt féléve, a járvány miatti bezártság sem volt rám jó hatással, nem érzem azt, hogy igazán lenne valami örömöm az életben. Aztán közömbös is vagyok, mert szinte semmi nem érdekel őszintén és semmire nem vagyok motivált. Most végeztem az egyetemen, júniusban lesz a diplomaosztóm. Bár szeretnék dolgozni és doktorira is jelentkeztem, a tanulás és a munka sem tud feldobni és egyik se érdekel. A doktori képzésre választott témám, az tényleg érdekel, de amúgy ezen kívül más nem nagyon, még olyan dolgok sem, amik eddig. Régen szerettem nyelveket tanulni, lett is 3 nyelvvizsgám és ezen kívül 2 másik nyelvet is tanultam, de már a nyelvtanulás sem érdekel annyira, ahogy régen.

A munkát muszájból csinálnám, nem azért, mert annyira motivált lennék. Igazából már a szabadidős tevékenységek se hoznak annyira lázba mint régen, sorozatot/filmet nézni szeretek, de amúgy ennyi. Az is lehet, hogy egyszerűen csak lelkileg vissza kell szoknom ahhoz, hogy vége a bezártságnak és otthon ülésnek (be vagyok oltva).

A saját életem rossz dolgai miatt és a világ dolgai miatt is depis vagyok. Az is elkeserít, hogy a világban annyi kín van, hogy állandóan a betegségek és még ilyen fejlett tudomány mellett is mennyi szenvedés, meg az emberek egy részének a viselkedése - a nárcisztikusok, önzők, beképzeltek, az, hogy a külsőségek számítanak, aztán a munkával kapcsolatos felfogása a világnak, hogy abból áll az egész életünk, hogy dolgozunk és sokan így is éppen hogy meg tudnak élni, meg a sok erkölcstelenség a világban.

A gondom tehát az, hogy az eddigi rossz dolgok és tapasztalatok miatt valahogy már nehéz derűsen szemlélni az életet.

Már nincs annyi motivációm. Régen a karrierem is fontosabb volt, már kevésbé.

Valahogy jó lenne ha több életkedvem lenne meg érdekelnének dolgok, motivált lennék, de nehéz nekem.

Keresztény vagyok amúgy, ez részben segít nekem, mert a hitem tartja bennem a lelkem és jobb ember lettem általa, ugyanakkor meg emiatt annál inkább észreveszem a világ kegyetlenségeit és érzékenyebb is lettem sok mindenre.



2021. jún. 8. 17:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Sztem minél több dolgot tudsz

Még a világról és idősebb leszel annak rosszabb lesz én 55 vagyok ott tartok hogy semmi nem érdekel csak ami

Feltétlenül kell az élethez

Családhoz munkához persze tudom hogy semmi értelme

De nem tudok megszunni sajnos

Se tv se zene se mászkálas

Örülök ha otthon lehetek

Egyre fiatalabb korban hallom

Ugyanezt 45 éves koromban meg semmi bajom nem volt azt hittem jobb lesz a világ de

Tévedtem még van mindenem

Persze csak magyarosan

De nem tudom élvezni

Depis és szorongásos vagyok

Remélem hogy

Neked jobb lesz

Üdv

2021. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
50%

annó mikor konfirmáltam, a pap ezt mondta a "mise" végén: isten szereti a bőkezű adakozókat.

adakozz te is, isten akkor jó dolgokat fog tenni veled

2021. jún. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

2 es, ez nagyon jó, 😀😀

Adakozzatok, és lám megsegit az isten.


Bűnbocsánat cédulád is van?


Alá még idairhattad volna, hogy x atya.


Két mondatban leirtad az egyház lényegét.

2021. jún. 9. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!