Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vélemény a provokatív terápiáról?

Vélemény a provokatív terápiáról?

Figyelt kérdés
Az a lényege hogy provokáló kérdéseket tesz fel a szakember. Mondhatni direkt akarja feldühíteni a klienst, aki lényegében az igazát bizonygatja, amit a szakember szándékosan megkérdőjelez. Ti mit gondoltok erről a módszerről?
2021. szept. 24. 10:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az embereknek csak nagyon kis százalékánál lehet működőképes, többségnek többet árt, mint használ. Én brutál rosszul lennék tőle, az biztos. Kifejezetten valószínű, hogy önmagam ellen fordulnék vagy öngyilkos lennék, akkor neg b***hatjuk a terápiát. Bár lehet, hogy ez ilyen "hulljon a férgese" elven működik.
2021. szept. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan létezik ilyen terápia? Egyáltalán kinek, milyen betegségben szenvedőknek javasolt ez? Részemről biztos repülne a csicskalángos, akciós lenne, egyet beszól kettőt kap. :D
2021. szept. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálam ez jól működne, de egyetértek a felettem szólókkal, hogy azért ezzel sok esetben csak rosszabb lenne a helyzet.
2021. szept. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Igen van ilyen terápia, szerintem ez árt mint használ. Folyamatosan a saját személyiséged, a meggyőződeseid vannak megkérdőjelezve. Szerintem amúgy a pszichológusok meg a pszichiáterek mind agymosást csinálnak. Kövezzetek meg de szerintem ezek a szakemberek betegebbek mint a kezeltjeik.
2021. szept. 24. 12:27
 5/8 A kérdező kommentje:
2021. szept. 24. 12:29
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is az mondta a pszichológus hogy változtassam meg szemléletemet az emberekkel világgal kapcsolatban mer az úgysem változik jó irányba. addig biztosan nem fogom jól érezni magamat hát nem fogok behodolni így is elég csicska

Az ember .a termesztem ellen nem tudok tenni ez olyan mint az életoszton van és kész

Üdv

2021. szept. 24. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Pszichológus vagyok, ismerem a provokatív módszertant. Kezdjük ott, hogy:


1) Ez NEM TERÁPIA. A coaching olyan személyeknek való akik lelkileg egeszsegesek es reziliensek, nem okoz náluk összeomlást egy ilyen módszer. Terápiaban is lehet ilyen technikakat alkalmazni de nagyon óvatosan, tapasztalt szakembernek.


2) Nem a feldühítés a célja. A provokatív itt azt jelenti hogy mondjuk a rogersi megközelítéssel szemben nem elfogadok mindent amit a kliens mond, hanem ha felfedezek az elbeszélésében ellentmondásokat, hátráltató hiedelmeket akkor szembesítem ezekkel, ami által ráébredhet a létezésükre. Ettől lehet dühös de inkabb homlokracsapós aha pillanatok, ráébredések kiserik.


3) A provokatív módszertannak alapvető eleme a szeretetteljesség, tisztelet, elfogadas.

2021. szept. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Aki velem próbalkozott ezzel a módszerrel az konkrétan agresszíven kérdezett, és villámgyorsan sok teljesen random kérdést. Plusz kételkedve nézett rám a válaszaim után hogy tényleg?
2021. szept. 24. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!