Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyi ideig tanácsos terápiár...

Mennyi ideig tanácsos terápiára járni?

Figyelt kérdés

Tudom, tudom, egyén- és problémafüggő, de mégis jó lenne tudni valami irányszámot.

Nagyjából 30 alkalmon voltam eddig, és már érzem egy ideje, hogy "hat", viszont sok különböző problémám van, így sokat csak felültesen érintettünk, néhányat pedig még egyáltalán nem (de ezek a régmúltban voltak, talán nem is kellene előkerülniük?).

Mennyi idő után jut el átlagban egy ember oda, hogy már a jelenre tudjon koncentrálni, hogy megértette a múltját és feldolgozta, amennyire lehetséges, lezárta?



2021. szept. 26. 09:53
A kérdező szavazást indított:
1 hó
2 hó
3-4 hó
6 hó
1 év
1,5-2 év
3 év
5 év
10 év
8 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdésnek nincs semmi értelme.

A pszichológusodtól kérdezd meg.

2021. szept. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
1-es, erre én is gondoltam, de nem merem. Én is hasonló struktúrában dolgozom (órákat vesznek tőlem), és engem is rettenetesen fel tud idegesíteni, ha valaki ennyire szakmaiatlan kérdésre vár értelmes választ, és még azt is érzem, hogy siettet.
2021. szept. 26. 09:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyénfüggő, ezt így nem lehet meghatározni.
2021. szept. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajat tortenetem:

Egy krizis feldolgozasa miatt mentem eloszor pszichologushoz. Akkor 5 alkalmat voltam nala (nagyjabol 1,5 honapra szetosztva), es ennyi ido alatt olyan iranyt mutatott, hogy mar tudtam kezelni a helyzetet.

Kesobb onismeret miatt kezdtem el hozzajarni, most mar bo ket eve (heti rendszeresseggel jarok). Mar a nyaron le akarta zarni, en meg kertem tole egy kis idot, hogy a jelenlegi valtozasokhoz hozza tudjak szokni. Varhatoan ev vegen befejezzuk a kozos munkat. Ezzel igy nekem 2,5 ev lesz (ez csak az onismeret).

2021. szept. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Addig érdemes járni amíg azt érzed hogy van miről bezélni és haladtok. Ha már nincs ilyen, akkor nem érdemes.
2021. szept. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem, és azt mondta, hogy nem tudja ezt így megmondani, ez tőlem függ. :( Úgy érzem, nem kaptam választ.
2021. okt. 8. 09:26
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Az én tapasztalatom az hogy előre tényleg nem lehet megmondani.

Vannak olyan terápiák amik meghatározzák hogy 6/12 alkalom (és erre is szerződtök) viszont még ez sem biztos mert nagyon egyén függő hogy hogy tudtok haladni. A nyílt végű terápia (azt hiszem így hívják hivatalosan) meg még inkább eltarhat pár hónaptól pár évig is.

Úgyhogy tényleg igaza van hogy tőled függ, mert most hiába mond neked x alkalmat ha az alatt nem sikerül elérni amit akartál akkor az lesz a baj.

Tőled függ, amikor úgy érzed hogy rendben vagy, ott tartasz ahol tartani szeretnél jelzed neki és akkor ő elmondja a lezárás módját. (van aki azt mondja hogy oké ne gyere jövő héttől, más kér még egy utolsó záró alkalmat)

Sőt általában (ez persze megint pszichológus és módszer függő) egy idő után csökkenti az alkalmak gyakoriságát (a hetente egyről áttér a két hetente egyre majd a havonta egyre) ezzel is elősegítve a leválás folyamatát

2021. okt. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!