Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Úgy érzem pszichológusra...

Úgy érzem pszichológusra lenne szükségem, tanácsos ilyen helyre menni, segíthet?

Figyelt kérdés

17 éves fiú vagyok, a gondjaim egy olyan okból vannak, amiről nem beszélek szívesen a barátaimnak sem a családomnak, ezért gondoltam arra, hogy esetleg egy pszichológus tudna rajtam segíteni, viszont nem tudom, hogy ide lehet e menni 18 év alatt egyáltalán egyedül... Nem szeretném, hogy akárki is tudjon róla. Azt sem tudom, hogy egyáltalán tanácsos e, vagy többet érne e az, ha rávenném magam és elmondanám egy jó barátomnak a "gondomat". Nem tudom melyik érne többet.

Köszönöm a segítséget!


2011. aug. 8. 18:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Én mindig előbbre tartottam egy baráttal a gondok megbeszélését,mint egy idegennek,de te tudod.

Fordulhatsz segítségért a helyi családsegítőhöz, az iskola pszichológushoz,de segítőkészek ilyenben a védőnők és meglepő módon kisebb közösségekben a könyvtárosok is.

Mehetsz gyermek és ifjúsági pszichológushoz vagy bármelyik lelki segély szolgálathoz!


[link]

2011. aug. 8. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, de istenments, hogy én a suliba akárkinek beszéljek erről... És igen jobb lenne egy baráttal megbeszélni, de a pszichológus nyílván azért az, hogy segítsen nekem, a suli pszichológusa meg pocsék...
2011. aug. 8. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
A pszichológust szakmája alkalmassá teszi a feladatra, de emellett az is fontos, hogy neked rokonszenves legyen, és megbízz benne. Ha ez is megvan, akkor jobb, mint egy barát. Viszont nem biztos, hogy az egészségpénztár finanszírozni fogja a pszichológust. Magánúton meg legalább 5000 forint kiadásra számíthatsz alkalmanként.
2011. aug. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezen a két dolgon gondolkozom, hogy keressek e egy jó pszichológust, vagy merészkedjek elmondani egy jó barátnak, háth ő is segítene...
2011. aug. 8. 18:34
 5/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok:próbáld meg picit külső szemmel végiggondolni, hogy a barátod valójában tudna e segíteni. Csak egy maghallgatásra vágysz,tanácsra, konkrét mentális segítség kell, rendszeres vagy egyszeri támogatásra lenne szükséged? Régi,jó barátok vagytok, maximálisan megbízhatsz benne? Gondold végig ezeket is hátha segít a döntésedben!


Esetleg írd le itt a problémád név nélkül, hátha így is tud valaki segíteni!

2011. aug. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan keress meg egy pszichológust a problémáddal. Őt azért fizeted meg, h értelmesen végighallgasson, más megvilágításban is összefoglalja a dolgokat meg elgondolkodtató kérdéseket tegyen fel. Meg igazából azért, h abban az egy órában csak veled foglalkozzon és te pedig őszintén elmondhasd, ami foglalkoztat... anélkül, h bármit is kockáztatnál, vagy mérlegelned kelljen bármit is.
2011. aug. 8. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A barátodnak ne mond el a problémádat. Ő nem valószínü, hogy tud segíteni. Lehet elmondja másoknak. Akkor már inkább itt kérj tanácsot. Kevesebb problémád lehet belőle.
2011. aug. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én már voltam pszichológusnál.. Nekem nagyon sokat segített. A városunk egészségügyi intézményében.. bementem, kértem egy időpontot.. 3× voltam.. teljesen ingyenes volt! Néha gondolkozom rajta,h megint menni kellene, sokkal jobb, mint egy baráttal megbeszélni.Szerintem.. Próbáld meg. 15L
2011. aug. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!