Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichiáteri „segítség“...

Egy pszichiáteri „segítség“ tényleg abból áll hogy 10-20 perc alatt meghallgat felír valami dilibogyót (xanax és tsai) és csá el lehet húzni?

Figyelt kérdés

Nálam így zajlott az első pszichiáteri találkozás, ahova a kórházból kerültem. Pánikrohamok után utaltak be hozzá.


10 perc, ott a Xanax, ott a recept, na csá. Ennyi.


2021. szept. 26. 19:20
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

"hogy kirúgtak az alapítványi iskolából?"



Nem rúgtak ki sehonnan, vagyok ahol voltam.

2021. szept. 26. 19:37
 12/14 anonim ***** válasza:
78%
Az esztékás ellátás ilyen, magánba kell menni.
2021. szept. 26. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

Az "esztékás" ellátás sem ilyen mindenhol. Az én pszichiáterem mindig azzal kezdi, hogy meséljen, hogy érzi magát, mi történt az elmúlt 4 hétben? (4 hetente járok vissza hozzá.) Közben véleményt mond és javaslatot tesz esetleg gyógyszer módosításra (adagolás stb.), de csak ha szeretném, nem rámerőszakol valamit. Ha kérdezek válaszol és ha ez 10 perc akkor 10perc ha éppen nincs semmi, ha fél óra akkor fél óra.

A klinikai szakpszichológusom szintén "esztékás". Vele is meg vagyok elégedve, egy alkalom egy óra, hetente járok, de ha elcsúszunk egy negyed órával akkor sincs tragédia. Ő is mindig rendes válszokat ad, ha kérdezek és részletesen elmagyaráz mindent, hogy mit miért csinálunk és ami a legfontosabb figyel is rám folyamatosan.

2021. szept. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom azért van így mert akkor kell pszichiáterhez menni ha patológias az állapotod annyira hogy gyógyszer kell rá. Pl nem tudsz bemenni dolgozni vagy magadat ellátni, vagy az erzekelesed csúszik meg.

Legalábbis én nem nagyon látom értelmét hosszasan csevereszni egy orvossal. Aki ilyesmire vagyik és van ideje ra az mehet pszichológushoz meg coachhoz.

2021. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!