Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem hat az antidepresszans?

Nem hat az antidepresszans?

Figyelt kérdés

Sziasztok. A tüneteim a következők voltak: valami baromi erős stressz/szorongás ami kb délre/délutánra tetőzik és estére ér véget. Utcán is mikor kimegyek még nem szorongok, de amint eltelik egy kis idő egyre rosszabb lesz. Mikor tetőzik akkor csak feküdni van erőm, a szívem nagyon erősen dobog és semmilyen meditáció és egyéb ilyen nem tud lenyugtatni. A fejemben és hasamban elég erős feszültség van.


Sertralin Sandozt (Zoloft) kaptam, mert azt hittem, hogy ez PTSD és 3 hete szedem. Az elején remegett a lábam meg az utcán nagyon erősen szorongtam, de itthon tök nyugodt voltam. Semmi más mellékhatása nem volt és a hangulatom is javult. Most viszont már minden mellékhatás elmúlt, de javulást nem érzek. Megint ugyan úgy fennállnak a tünetek amiket a kérdés elején leírtam és megint rossz ezek miatt a hangulatom is. Most akkor nem hat a gyógyszer, vagy még várnom kéne?



2021. szept. 27. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Mióta szeded?
2021. szept. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
3 hete kb.
2021. szept. 27. 18:26
 3/18 anonim ***** válasza:
78%
Akkor már hatnia kéne. Lehetséges, hogy a borús időjárás és az egyre rövidülő nappalok vannak rád rossz hatással.
2021. szept. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A közérzetemre még oké, na de a szorongásomra is? Pedig ez olyan jó kis gyógyszernek tűnt, semmi mellékhatása nem volt szinte
2021. szept. 27. 18:43
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Nalam is hasonló és pánikbetegség

Generalizált szorongást állapítottak meg epizódikus rohamokkal..

Nekem az segített pl ha az utcán rám jött a heves szív dobogás, vagy a félelem

Akkor el kezdtem pl fákat számolni, vagy nézelődtem kinek milyen a portája 😅 és nem futamodtam meg.. Most már csak annyi van hogy szédülök.. Ithol meg egyáltalán nem jön már rám

Tudni kell hogy ez nem tud benned kárt okozni, akármijen tüneteid legyenek, hiszen a pánik csak le utánozza.. Volt olyan hogy addig pánikoltam, mig orvoshoz nem jutottam el hogx meg nyugtasson.. Mostmár tudom magam nyugtatni

2021. szept. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Még adj neki időt. Mennyit szedsz belőle? Szerintem minimum kéne önmagában 100mg-ra majd felvinni, de ezt majd az orvosod megmondja, én nem vagyok doki. 50től 200mg-ig ajánlják az adagolást hivatalosan.
2021. szept. 27. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
csak 50mg-ot. :D lehet ez lenne a gond?
2021. szept. 27. 19:05
 8/18 A kérdező kommentje:
egyébként még arra is gondoltam, hogy ezt PTSD-re adják nekem meg lehet mégse az van, hanem generalizált szorongás?
2021. szept. 27. 19:05
 9/18 anonim ***** válasza:
Generalizált szorongásra is jó a sertralin. Az 50mg még csak a belépő adag, az, hogy annyi még nem hat rendesen nem jelent semmit. Egyébként a sertralint sok problémára adják, pánikzavar, depresszió, ptsd, generalizált szorongás pl.
2021. szept. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
óh, köszi:D 2 hét múlva megyek a dokimhoz. addig még javulhat is az állapotom, vagy majd a magasabb adaggal jobb lesz. de akkor nem szokott olyan lenni, hogy valakinek nem hat egyáltalán a gyógyszer?
2021. szept. 27. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!