Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehet hogy borderline személyi...

Lehet hogy borderline személyiségzavarom van?

Figyelt kérdés

Próbálom röviden körbe írni magam. Elég zűrös gyerekkorom volt, aminek a hatása is meglátszik már pár éve. Az ismerőseim szerint egy végtelenül elviselhetetlen, idegesítő nyomorék vagyok. Pedig én tényleg próbálok nem az lenni, de egyszerűen nem megy, és valamivel mindig kiverem náluk a biztosítékot nem szándékosan, aztán van nagy ritkán hogy 1-2 hétig normálisan tudok viselkedni, akkor ezt szokták is mondani. Viszont szociális helyzetekben, idegen emberekkel nagyon szorongó és visszahúzódó vagyok, megszólalni alig merek. Elég súlyos önértékelési problémáim is vannak, január óta lefogytam majdnem 20 kilót, és mindenki mondta mennyit fogytam és milyen jól nézek ki, de én még mindig dagadtnak látom magam, és nem szeretem magam. Szinte minden nap vannak öngyilkos gondolataim is, nem egyszer volt hogy kárt is tettem magamban. A hangulatom is folyamatosan más, tegnap reggel például fetrengtem az ágyban és meg akartam halni, fél óra múlva meg tök vidám voltam, pedig semmi nem történt.


Egyik ismerősöm viccelődött azzal pár hónapja hogy lehet borderline személyiségzavarom van, erre egy másik mondta neki hogy "ne nevess, te is tudod hogy simán lehet az". Aztán ennek hatására rákerestem az interneten hogy ez mit takar, és a tüneteket olvasva szinte teljesen magamra ismertem, szinte 99%-ban egyezett minden amit olvastam. Szerintetek van rá esély, hogy tényleg az vagyok? 18F


2021. szept. 27. 22:55
 1/3 anonim ***** válasza:
25%
Bipoláris is lehet ez. Nekem az van. Bár lehet borderline is. Menj el pszihiáterhez ha tényleg nagyon ingadozik a hangulatod. Amugy a borderlinok általában nők. Én 37 /f
2021. szept. 28. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Borderline egy nem létező dolog. Gyenge a személyiséged.
2021. szept. 28. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána Tündérhegynek.
2021. szept. 29. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!