Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » SOS Most mit tehet a pszichiát...

SOS Most mit tehet a pszichiáterem?

Figyelt kérdés
Anorexiával/bulimiával és személyiségzavarral kezel. Minden alkalommal méri a súlyomat, és azt mondta, hogy x kg alatt "ez már nem ambuláns terápia". Holnap megyek hozzá és már bőven ezalatt van a súlyom. Felnőtt vagyok, így a beleegyezésem nélkül mi történhet? Félek, hogy beutal az osztályra, ha nem megyek be, akkor mit tehet?

2021. szept. 16. 23:53
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
25%

Mi történt veled, ami ezeket a tüneteket kiváltotta? A kiváltó okot kellene valahogy megszüntetni.


Családod nem áll melletted? Szüleid/nagyszüleid/testvéreid/unokatestvéreid?

Egyéb rokonod? Iskolában, ahol tanulsz, nincs valamilyen segítséged?


Ha munkahelyen dolgozol, nincs olyan kollégád/főnököd, aki segíthetne?


Ui: nagyon nem mennék osztályos kezelésre a helyedben! Én aztán tudom, hogy mi van ott. Tudnék mesélni a tapasztalataimról, csak nem most éjjel...

2021. szept. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem mész be, akkor meg fogsz halni rövid időn belül. Azt tudja tenni, hogy cselekvésképtelennek nyilváníttat, akkor nem fog számítani, hogy mit akarsz.
2021. szept. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha nem mész be, meghalsz. Valószínűleg ezt is akarod, de azt nem várhatod el, hogy részt vegyen más is az öngyilkosságodban.
2021. szept. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Na, sikerült megúszni, a súlyom tényleg kevesebb volt, mint a megbeszélt határ, de azt hazudtam, hogy most jól érzem magam,jó a közérzetem, van menzeszem, úgyhogy csak annyit mondott a dokim hogy "csináljon valamit a súlyával" ezaaaaaz most a kövi 2 hónap megint nyugi van
2021. szept. 17. 11:28
 5/20 anonim ***** válasza:
84%

Más osztályon nem tudnak fogadni Téged? Esetleg krónikus belgyógyászaton? Ott mégiscsak nem olyan szó szerinti ŐRÜLTEKHÁZA van, mint a pszichiátrián.


Oda még mindig mehet utánad pszichiáter konzultációra, ha nagyon akar.


1-es válaszoló voltam.

2021. szept. 17. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Miért jársz pszichiáterhez, ha hazudsz neki?

Ennek így nem sok értelme van. Vagy keress másikat, aki nem kéthavonta lát, hanem hetente mész hozzá terápiára, vagy ha nem, és még hazudsz is neki, akkor inkább ne is járj szakemberhez mert más idejét veszed el, aki menne hozzá.

De inkább feküdj be valahova vagy járj rendesen terápiára.

2021. szept. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, azèrt járok, hogy felírja a gyógyszereimet, amik nélkül képtelen lennék normálisan funkcionálni. Így több munkahelyen is helyt tudok állni, és teljes odaadással végezni a feladataimat, nem mint egy zombi csak tengek lengek egész nap és vagdosom magam.
2021. szept. 17. 16:41
 8/20 anonim ***** válasza:
89%
Keress egy pszichológust. Nem elég a gyógyszerezés, így kórházba fogsz kerülni. Azért, mert összeesel az utcán, akár éppen úgy, hogy beesel egy autó alá.
2021. szept. 17. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
77%

Lehet, hogy (azt hiszed) zombi lennél, így viszont drogos vagy!

És ugye tudod, hogy ha folytatod, nemsoká halott is leszel?

2021. szept. 18. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Mit szedsz?
2021. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!