Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Most akkor milyen evészavarom...

Most akkor milyen evészavarom van?

Figyelt kérdés

Bocsi előre is, ha hosszú lesz, igyekszem rövidre fogni.

Már 40 kilóval vagyok kevesebb, jelenleg 169cm/59 kiló vagyok. (Igen, voltam 99 kiló is…) Ez nagyjából fél év alatt ment le, ha nem számítom a stagnáló időszakokat. Az utolsó 14 kiló 32 nap alatt ment le, aztán lehet kicsit besokalltam és elkezdtem nagyon sokat enni, de csak pár kiló jött vissza, amit utána azonnal vissza is fogytam. Elég végletes vagyok sajnos, és nekem ez még egyáltalán nem elég. Mindenki mondja a környezetemben, hogy ez már így elég lesz, már nem normális amit csinálok, biztos anorexiás vagyok, de én nem látom magam úgy, ahogy ők, csak a ruháim esnek le rólam. Egyáltalán nem vagyok vékony, sőt, mások csak azért gondolják, hogy az vagyok, mert láttak 99 kilósan és nem tudnak elvonatkoztatni. Járok egyébként pszichológushoz, de ő közölte, hogy nem ad diagnózist, és ha nem hozom szóba az evéssel kapcsolatos problémáimat akkor nincs róla szó. Azt mondta, hogy a célsúlyommal se fogok megelégedni (ami még azért sok kiló mínusz) ha a 40 kiló mínuszt se látom magamon és ez a csapda az egészben. Van amikor elkap a gépszíj és akkor nagyon sokat eszem (meghánytatni soha nem sikerült magamat, akárhogy próbáltam, így a zabálások után a hashajtó jön…) és akkor szörnyen érzem magam, ha sikerül minél kevesebbet enni az a legjobb és felemelő az “üresség” és sikerélményt nyújt, és az utóbbi időben elment az étvágyam is, így (Hál’Istennek) már kényszerem sincs a túlevésre. Mégis félek, hogy sose érem el a célsúlyomat és örökre gyűlölni fogom magam azért, hogy kövér maradtam.

Előre is köszönöm a válaszokat és tippeket. 19/L



2021. szept. 29. 03:08
 1/6 anonim ***** válasza:
74%

Jaj te lány. Nekem sikerült majdnem belehalni hasonló hülyeségbe. Nem akarok tippeket adni h mit csináltam, a lényeg hogy túl keveset ettem.

Na nekem is volt már mindenfajta eveszavarom. Bulimia, de erről egy árva lélek sem tud. Aztán anorexia, mert az nem a kilók számától függ. Tuti a pszichológusod nem tud arról h annak örülsz ha szinte ures vagy mert már ŕeg gyogyszerekkel ha nem kórházban kezelne

2021. szept. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a választ. Pedig az elején elég sokmindent elmondtam neki az ezzel kapcsolatos érzéseimről és akkor annyi történt, hogy ki kellett töltenem egy anorexia kérdőívet. Aztán úgy láttam, hogy nem nagyon foglalkozunk ezzel érdemben, és inkább hagytam a francba, nem beszélek róla. Néha megkérdezi, hogy fogytam-e még és mondta, hogy nem mehetek majd egy bizonyos súly alá, mert akkor vége az ambuláns kezelésnek.
2021. szept. 29. 03:32
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Mégis mennyi lenne a célsúlyod? Jelenleg optimális a súlyod.

Amúgy anorexiás vagy, és éppen ideje lenne az evéssel, fogyással, a testképeddel kapcsolatban beszélni a pszichológussal. Előbb-utóbb kórházba fogsz kerülni, nem hiszem, hogy a tested nem ad vészjelzéseket. Gondolom nem menstruálsz már egy ideje..

2021. szept. 29. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szerintem a 49 kiló lenne a tökéletes, azzal érezném az egyensúlyt. A tökéletességet, ha úgy tetszik.

Amúgy most tényleg anorexiás vagyok? Azért nem hiszem, mert akkor a bezabálások nem lettek volna, nem? Illetve akkor a pszichológusom biztos mondta volna, mert szerintem azért jó szakember, hogy szólna, vagy pszichiáterhez küldene, ha ez tényleg olyan komoly lenne vagy anorexia lenne. Legalábbis én gondolom, hogy jelezné, de csak azokat mondta, amiket elmondtam. Évekkel ezelőtti (mert azért már minimum 10 éve tart ez a sz*r, ha nem több..) terápiákon mindig azt mondták nekem, hogy ez csak egy tünet és sohasem foglalkoztak vele és nem is kell ezzel foglalkozni, hanem a gyökerével. Bár soha nem is sikerült így lefogynom, hatalmas siker volt mikor végre elértem az 59 kilót. Leírhatatlan.

Amúgy menstruálok simán (mert nem vagyok se vékony se sovány) csak 3 hónapja borult fel kb., most is késett 20 napot.

2021. szept. 29. 03:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg ezek közül valamelyik:

F50.1 Atípusos anorexia nervosa

F50.8 Egyéb evészavar (táplálkozási zavar)

F50.9 Nem meghatározott evészavarok (táplálkozási zavarok)

2021. szept. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
73%
Anorexias vagy! Üdv a klubban. Ha nem akarsz úgy járni mint én és maradandó károkat (egy életre szólnak és nem kicsit rontják az életminőséget) akkor sürgősen fordulj egy jó szakemberhez, mert ez nem játék és te még időben vagy. Hidd el, minél később fordulsz orvoshoz, annál nehezebb lesz kijönni. A világ legundorítóbb betegsége. Ha tovább folytatod azt amit csinálsz, a súlyod lesz a legkisebb problémád. Ha gondolod írhatsz nekem privátot. Szívesen leírom, milyen undorító tüneteim vannak. És tudom, hogy ilyenkor arra várunk, hogy valaki megmondja, hogy anorexias vagy, de kérlek ne húzd el odáig és ne játssz az életeddel. Amíg képes vagy rá, egyél, ha nem akkor menj orvoshoz minél előbb.❤️ Jobbulast
2021. nov. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!