Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak? Evészavarom...

Mit csináljak? Evészavarom van, de senki nem tud erről és a családom bármit csinálok rátesz.

Figyelt kérdés

Azt hiszem, egy éve kezdődött valami bulímia szerű dolog, nem tudom, általában hánytatom magam, van amikor nem eszem, és van, hogy megrágom az ételt, de nem tudom megenni, egy káosz az egész, és nagyon szenvedek az étellel. De bármit csinálok, ha próbálom jól érezni magam a testemben apa odajön és addig mondja a megjegyzéseket amíg el nem sírom magam. Próbáltam vele beszélni, ma már konkrétan visszamondtam, hogy 2 napja nem ettem egy kalóriát sem, de utána folytatta és úgy érzem hánynom kell, és ti hogyan gyógyultatok ki ebből?

Nem vagyok egy nádszál, pont a binge and purge időszakok miatt. 58 kg 160 cm, de úgy érzem muszáj segítség. Valaki esetleg aki ezen már keresztülment?


(Légyszi ne írjatok negatívan, tudom, hogy ez pazarlás amit csinálok, és idióta vagyok)



2021. márc. 19. 22:34
 1/6 Metionin ***** válasza:
100%

Apád vagy a többi családtagod korábban is tett megjegyzéseket a testedre? Nem lehet hogy épp ez vezetett ide? Korábban rendesen ettél?

Mindenesetre az már nagyon jó, hogy felismerted a bajt és hogy segítséget kérsz. Mivel a családod szarik rád, kérd attól aki komolyan veszi, első körben a háziorvosodtól kellene beutalót kérned szakemberhez.

2021. márc. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sajnálom, hogy ilyeneket mond apukád... Ez a helyzet nem játék, mihamarabb pszichiáterhez kell menned. Sokan küzdenek hasonló problémával, mint te, de nagyon fontos a szakszerű segítség! Kitartást és jobbulást!
2021. márc. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen család mellett nem csoda, ha evészavarod lett.

Fordulj szakemberhez segítségért, amint lehet! Nem írtad, mennyi idős vagy, de sok lehetőség van: pszichológus, iskola pszichológus, családsegítő iroda, ifjúsági iroda...

2021. márc. 19. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 _moonlightshadow_ ***** válasza:
100%
Nagyon-nagyon gyorsan szakemberhez kéne fordulni, ahogy az előttem írók is javasolták. Melyik régióban élsz? Nagykorú vagy már? Az alapján lehet elgondolkodni, merre indulj. Ha iskolás vagy, talán az iskolapszichológus tud segíteni - elvileg telefonon elérhetők covid ellenére. Ha idősebb, akkor esetleg háziorvos, területileg illetékes szakrendelés...de nem tudom, kell-e beutaló. Nagyon szomorú, amit Édesapád tesz veled. Más családtag támogatására nem számíthatsz akár tágabb körben?
2021. márc. 20. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy ilyen támogatóan írtatok.:) Gimnazista lány vagyok. És igen a családomban elég rendszeresek a megjegyzések mindenre, de hogy kinek milyen a testalkata arról szeret mindenki a legjobban beszélni. Egy ideje ez már rosszabbul érint. De nem akarom őket egy ilyen szörnyű családnak leírni, mert mindent megadnak, csak ebben nem megértőek és kialakult ez a probléma. Amikor 10 kilóval könnyebb voltam, akkor is sok megjegyzést kaptam. Apukám miatt félek pszichiáterhez fordulni, mert eléggé elítélne, muszáj tartani az erős és érzelem mentes vagyok színvonalát azt hiszem. Egyedül lehetetlenség felhozni az evéssel való kapcsolatomat normálisan? Az iskola pszichológushoz elmennék, csak a covid miatt azt hiszem most csak emailt tudnék neki írni.
2021. márc. 20. 20:55
 6/6 anonim ***** válasza:
78%
Gimnazista koromban én is bulimiás voltam. Mindenképp segítség kell, mert komoly következményei lehetnek. Sajnos úgy látom, hogy a családodra nem tudsz ebben támaszkodni... Ezt átérzem, velem is hasonlóan volt. Anyám belém akarta beszélni hogy jaj biztos csak gyomoridegem van azért hányok... Kívánok neked nagyon sok erőt!
2021. márc. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!