Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri egyáltalán antidepressz...

Megéri egyáltalán antidepresszánst szedni?

Figyelt kérdés
Annyi rosszat olvasok róla, hogy 0-ra csökkenti a libidót, elhízol, magas vérnyomásod lesz tönkrevágja a májadat stb... Borzalmasan érzem magam lelkileg, és egyszerűen megváltás lenne valami ami segít, de ilyen áron hogy például 20 évesen már szexelni sem tudnék? Van értelme egyáltalán így élni?

2021. okt. 4. 18:01
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem én félek attól is, hogy hosszútávon kéne ezt szedni. Gyógyszeren élni 20 éves koromban azért nem egy jó kilátás. Tiszta gyógyegérnek érzem már magam is így. De annyi szar ért az életem során, hogy nem bírtam sose feldolgozni igazán, csak elnyomtam teljesen, lehet ennek iszom most a levét.
2021. okt. 4. 20:33
 12/19 Grimfox ***** válasza:
100%
Én 18 éves korom óta szedek gyógyszert. Volt idő, mikor egyszerre három kellett, volt 1-2 év, amikor semennyit, de az elég rosszul végződött. A gyógyszer emellett tünetcsökkentésre, és a hormonháztartásod kiegyensúlyozására van. A valódi javulást inkább a pszichológiai terápiáktól kell várni.(én nem járok, ezért szedek ilyen régen gyógyszert) Ha zavar, hogy gyógyszert szedsz, akkor érdemes egy hozzáértő terapeutát keresni, és teljes vállszélességgel belefogni a terápiába, amit a pszichiáter, és a pszichológus javasol. Nagy eséllyel kognitív viselkedésterápiára fognak küldeni, azzal mostanában elég sok területen értek el sikereket.
2021. okt. 4. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
77%
9es vagyok. Ez mindegyik SSRI-nél eltérő lehet, de nagy általánosságban az általános mellékhatások az első 2-3 hétben az alapbetegség tüneteinek felerősödése, szédülés, hányinger, álmosság vagy éppen álmatlanság, emésztőrendszeri problémák, fokozott izzadás, nagyjából ezek a gyakori mellékhatások, de van akinél pl semmi nem jelentkezik ezekből.
2021. okt. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mellékhatások az első hónapban erősek tudnak lenni. Nálam a fizikális tüneteket erősítette fel-remegés, hányinger, szorongás stb. Már, azt hittem vicc az egész. Szedtem a gyógyszert és rosszabbul voltam. Teljesen feladtam. Aztán, jött a gyógyulás. Viszont, azóta is szedem /hosszú évekről beszélünk/.
2021. okt. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
89%
Azert nem 10 szazalek az eselye a szexualis mellékhatásnak, inkabb olyan 50% Az orvosom is ezt mondta és az újabb felmérések is ezt mutatják. Nem riogatni akarok vele, inkább csak nem akarom, hogy csalódjon az illető ha mégis gyógyszert kéne szednie.
2021. okt. 5. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is évek óta szedek antidepresszánst, azt hiszem, 21 évesen kezdtem el. Volt, hogy abbahagytam, de újra kellett kezdenem. Most antipszichotikumot szedek még mellé, és évekig jártam pszichoterápiára is.

Én szerencsés vagyok, mert nekem nem szoktak mellékhatások előjönni szinte semmilyen gyógyszertől, legutóbb még egy erős antibiotikum szedésekor sem tapasztaltam semmi negatívat.

Az antidepresszáns szedésének kezdetén pedig nem emlékszem, hogy erősödtek volna a tünetek, csak aztán lassan kezdtem jobban érezni magam. Én előtte nagyon érzékeny voltam, a semmitől is sírtam, és indulatkezelési problémáim is voltak. Azóta én stabilabb vagyok (nem 100%-os, de magamhoz képest ez is nagy eredmény), és szerintem vagyunk még páran, akiknél bevált a gyógyszeres kezelés is :)


26/N

2021. okt. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
#16 Szia. Mire kellettek nalad a gyogyszerek? En is 21 vagyok, es az OCD-re kezdtem el nemreg szedni a rexetint egyelore 10 mg-mal, de holnap emelem 20-ra. Egyelore kulonosebb mellekhatasat en sem erzem, de jobban kezdek lenni. Nyugtatot se kellett eddig melle szednem. Szinten nagyon erzekeny vagyok konnyen elsirom magan, napokig vagyok kepes ragodni hulyesegeken stb..
2021. okt. 16. 14:39
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 16-os vagyok. Én borderline személyiségzavarra kaptam ezeket a gyógyszereket. Annyi mellékhatás mondjuk nálam is volt, hogy egy idő után elkezdtem hízni, miután szedtem a gyógyszereket...de ezt én nem csak a gyógyszereknek tulajdonítom, mert az életmódom is megváltozott.
2021. okt. 17. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Úgy kell ezt elképzelni, hogy szeded pl: 1 évig a gyógyszert. Sokkal jobban leszel.

Aztán mikor jársz terápiára és kicsit megváltozik az életed, akkor már csak fél adagot kell szedned. Előszőr kicsit nehéz, de nem vészes.

Aztán negyed adag vagy más, gyengébb gyógyszer.

Majd megint csökkentés és végül nem is kell semmi gyógyszer.


Jaja, rámegy kb. 3-4 vagy akár 6-8 év is.

De be kell látnod, ha most így maradsz, akkor 20-30 év sem lesz elég.

2021. nov. 3. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!