Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » 4. hete szedem az antidepressz...

4. hete szedem az antidepresszánst,3 hete terápiás adagot azt mondták 4-6 hét is lehet, ezt úgy értik hogy lehet 6 hét is míg érzek egyáltalán bármi változást a kedélyállapotombam? Ha nem változik semmi 1-2 héten belül cserejek gyógyszert?

Figyelt kérdés

És hogy megy egy ilyen csere egyik nap még ez másnap már a másik?

Bocs a sok kérdésért



2014. okt. 25. 14:05
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:

igen, azt jelenti, hogy 6 hét is lehet, mire egyáltalán bármilyen hatást kifejt. Gondolom úgyis találkoztok majd a dokiddal, szóval ha 6 hét után sincs hatása akkor ezt mondd el neki, illetve valószínű, hogy ő is fogja kérdezni, hogy érzel-e valami változást, javulást. Ebben az esetben lehet, hogy növeli a dózist, lehet, hogy más gyógyszer mellett dönt, ezt ő tudja. Azért tanult annyit, hogy el tudja dönteni az ilyesmit. És bizonyára, ha a gyógyszer váltás mellett döntene, akkor el fogja mondani neked, hogy hogyan csináld. Szóval a lényeg hogy minden változtatást csak a doki utasítására csinálj.


Remélem jobban leszel :)

2014. okt. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
58%

Jól írja az első! Csak a doki változtathatja meg az adagodat, vagy válthat gyógyszert. Ne türelmetlenkedjél, ez egy hosszan tartó betegség. Már az is jó jel, hogy nem panaszkodsz...Nagyon jó eset, ha 3 hónap után kezdesz szép lassan javulni.

A gyógyszerváltás pedig nem úgy megy....nem ripsz ropsz az sem.

2014. okt. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
Hát nem szívesen megyek vissza mármint tbs aztán kb szart a fejemre, majd meglátom lehet magán doki lesz belőle.
2014. okt. 25. 17:20
 4/34 anonim ***** válasza:
Miért, a sebész ha begipszelte a törött lábadat, tesz még valamit is érted? A pszichiáter dolga az, hogy megállapítsa a betegségedet, és írjon fel rá gyógyszert. És ha elfogy akkor megint. Nem fogja a gondjaidat megoldani, és nem is fog vigasztalni. A lelki problémád megoldása a te gondod....
2014. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Én is TB-shez járok, ennek ellenére tök normális. Csak azért, mert TB-s és az van elterjedve, hogy az csak rossz lehet, ez még nem igaz. Ha jól sejtem egyszer voltál nála. Mi volt olyan rossz benne? Gondolom meghallgatott, levonta a maga következtetéseit, kérdezett párat és utána azt a döntést hozta hogy ez és ez a gyógyszer kéne neked. Ez egy korrekt eljárás. Egyébként az antidepit is csak úgy tudod szedni, ha valaki fel is írja. Ha az a baj, hogy irritált téged az orvos, nem bírtad a stílusát és sosem bíznál benne igazán, akkor keress mást, mert tényleg nem jó. Fontos, hogy bízni tudj benne és tiszteld, elfogadd, hogy ő ért ehhez és nem te.

Szóval ha emberként nem megfelelő neked a doki és van annyi pénz a zsebedben, akkor hajrá, keress pénzért szakembert. De szerintem ezt nem biztos hogy egy alkalom után kéne kijelentened.

2014. okt. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
jó értem biztos igazatok van, de jelenleg úgy vagyok hogy még a házbol se nagyon tudok kimenni olyan rossz, nem vagyok önmagam úgy érzem, aztán menjek el még a házi orvoshoz is akit szintén nem szeretek túlzottan mert csak a rossz emlékek jönnek elő vele kapcsolatban , aztán azt se akarom hogy benntartsanak és teletömködjenek minden szarral. szóval várok még hátha jobb lesz.
2014. okt. 25. 18:20
 7/34 A kérdező kommentje:
és azért is lenne jobb egyenlőre úgy érzem a magán doki mert ott nem kell várni órákat, meg még a házi orvosnál is, nem birnám ki most még
2014. okt. 25. 18:26
 8/34 anonim ***** válasza:

Bent tartani csak a zártosztályon tudnak, oda csak akkor kerülsz, ha ön- és/vagy közveszélyes vagy. Ha nagykorú vagy, beszámítható vagy, nem akarsz ott maradni és már nem viselkedsz ön/közveszélyesen, akkor ők se tarthatnak benn sokáig. Talán csak 72 óra, ami ugye 3nap. Abban a 3 napban azt kell tenned, amit ők mondanak, de utána senki sem kötelezhet olyan gyógyszerek szedésére, amit nem akarsz. És ugye amivel kezdtem, ehhez az egészhez kell egy viselkedés. Szóval ettől ne félj, csak ha öngyilkosságot forgatsz a fejedben.


Egyébként én sem véletlenül járok pszichiáterhez, tudom milyen az, amikor szarul vagy és emiatt már semmi se megy. Nyugi, lesz jobb. Talán nem azonnal, de idővel. És sokat segít, ha egy pszichológussal is belevágsz közben egy terápiába. A gyógyszer csak segít, de nem old meg semmit. Inkább pszichológusra költsd a pénzed, ha magánba szakemberhez akarsz menni. Szerintem.

2014. okt. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
Na igen, a várakozás a rossz része a dolognak. Mindenki másképp viseli. Pl. én kibírom, de van ismerősöm aki hihetetlenül türelmetlen és pofátlan tud lenni. De miért kell a házidokihoz is elmenned? Értem, hogy elsőre gondolom ő adott beutalót (bár én mondjuk beutaló nélkül is meg tudtam oldani anno) de most miért kéne elmenned hozzá?
2014. okt. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 A kérdező kommentje:
Azért mert egy hónapig nem szedtem amit mondott csak szenvedtem a nem alvástól és egyre rosszabb lett, mikor elkezdtem szedni valamelyest helyre rakta az alvásom de mostanság megint fenn vagyok hajnalban. Egyszerűen úgy vagyok még mindig hogy semmi nem érdekel semmi nem igazán tud lekötni, délutánra meg ismét csak aludnék és ez így megy már mióta. Előző hónap 22re kellett volna mennem terápiára vagy nemtudom azt meg elfelejtettem vagy csak nem érdekelt mert alternatív megoldást kerestem és most meg már nem tudom hogy mehetnék vissza. Nagyon rossz mert egyszerűen úgy érzem ha emberek közé kellene mennem jelenleg megfulladnék a szorongástól hogy mindenki tudná hogy idióta vagyok.
2014. okt. 25. 19:40
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!