Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Élni nem akarás?

Élni nem akarás?

Figyelt kérdés

Felnőtt nő vagyok, családdal, gyerekkel, párommal. Mégis minden jónak tűnik, szép és jó. Évekkel ezelőtt hormonális problémáim lettek, egyre lejjebb süllyedek az örömtelenségben. Páromnak nem merem elmondani, nem értené meg, sőt. Állandó sírás, levertség, a megjátszani, hogy jól vagyok.

Nem tudok élni, örülni. Társaságba nem akarok menni.Kiégtem.Nem tudnám megmondani mitől van ez. Nincs energiám. Élni nem akarok így. Egyedül vagyok ebben.


2021. okt. 5. 15:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Pszichiáter, mert ez ronda depressziónak tűnik. Hormonális zavarokkal együtt jó eséllyel antidperesszansra is szükséged lenne a pszichoterápia mellett.

Nyilván diagnózisalkotás után dönt az orvos a hogyan továbbról, de annyira "szépen" leírtad azt az állapotot, hogy nem sok kétségem maradt.

Egy teljes vérkép is kellene, mert a pajzsmirigy-alulműködés is rendkívül nyomott hangulatot tud okozni, és a gyakran ezzel együttjáró felszívódási zavarok miatti vashiány is. (Nem, vagy nem csak a haemoglobin, hanem a serum vas szokott kevés lenni)

A jelenlegi állapotod mindenképpen orvosi segítséget igényel, pszichológus szerintem ide kevés (az vagyok).

2021. okt. 5. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is mindenképp szakembert javasolok. Ezt sajnos önállóan egymagad nem fogod tudni megoldani. És a legtöbb ember nem is érti meg min mész keresztül sajnos.
2021. okt. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
73%
Csak pszichiáterhez ne menj. Hülye az összes, jöhet a lepontozás:)
2021. okt. 5. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2021. okt. 5. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!