Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » állando fogyni akarás, mit...

állando fogyni akarás, mit tegyek ellene? (lent bövebben)

Figyelt kérdés
Nem tudok megelégedni a sùlyommal. Nem vagyok kövér normàlis a sùlyom még hizhatnék is (51kg és 163 centi vagyok)de àllandoan fogyni probàlok. Egyàltalàn nem eszek sokat (1000 -1200 kcal/nap)de amint ugyérzem hogy többet ettem volna a kelleténél rögtön az jàr a fejemben hogy megszabaduljak a felesleges kaloriàktol és elmegyek vagy futni vagy kondizni. Probàlok ugy enni hogy többször keveset hogy ne érezzem ugy hogy teliettem magam de akkor is ùgy érzem hogy sokat eszem. Nagyon zavar nem akarom hogy tovàbb fajuljon a dolog de nem tudom hogy mit tegyek ellene màr volt rà példa hogy annyira rosszuléreztem magam emiatt hogy kihànytam amit ettem. Azt olvastam hogy ez lelki eredetü de sose csufoltak a sujom vagy a külsöm miatt épp ellenkezöleg. Viszont az utobbi 1-2 évben a csalàdi hàtterem eléggé zürös volt és még most is az. Esetleg ez is lehet a dolog mögött? Nem szeretném hogy az anyàm megtudja mert igy is elég problémàja van szeretnék egyedül kilàbalni ebböl az egészböl. Volt màs valaki hasonlo helyzetben? Mit csinàljak?

2015. ápr. 14. 20:25
 1/5 anonim válasza:

Ha nem vigyázol ebből anorexia lesz. Tönkre fog bele menni a családod élete és a tièd is. Senkinek nem tudod elmondani? Beszélj Istennel. Csak ő tud maradéktalanul kihozni ebből a dologból. Tudom nehéz hinni, de én arra bàtorítalak, hogy gondolkodj ezen és tedd próbára Istent.

Jézu Krisztus 2000 éve azért halt meg hogy általa újjszászületessünk és életünk legyen általa. Lehetséges a változás! Nekem i olyan dolgokat hozott rendbe az életemben és olyan dolgok változtak meg ennem és körülöttem, amikben egykor 0% ban hittem h valaha is meg fog változni. Lehet másképp is csinálni a dolgokat! Dönthetsz úg hogy nem az anorexiát választod! Egy családtgom is ebbe szenvedett hidd el brutális betegség, undorítóvá fajulnak a dolgok ahogy rgyre inkább uralni kezd téged. Ne ezt válaszd! A soványság nem éri meg azt a kárt amit ezzel magadnak és a családodnak / szeretteidbek okozhatsz ezzel. Ráadásul meg fogod utálni magad és folyton hibàztatni magad akár öngyilkosság is lehet vége. De ez nem az élet! Nem véletlen vqgy ezen a világon! Okkal születtél erre a világra és nagyon sokat számítasz! A kérdés h milyen hatással akarsz lebni a világra?

Nagyon remélem hogy minden rendben lesz veled és megtalálod a kivezető utat. Èn nem ismerlek ugyan,

2015. ápr. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
* de hiszek benned!! Àldás
2015. ápr. 14. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Énis nagyon sokáig műveltem magammal hasonlót...beteg is lettem 170 cm 42kg....miután meggyógyultam rájöttem nem éri meg...azóta már fölszedtem néhány kilót 50 kg vagyok és hiába nem vagyok olyan vékony de sokkal energikusabbnak és egészségesebbnek érzem magam...Kezdj el normálisan enni és mozogj sokat!! Hidd el nem éri meg! Jól fogod érezni magad találj valami elfoglaltságot Menj el barátokhoz...stb.
2015. ápr. 21. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

ez már sajnos anorexia! és bulémia keveréke is ha már hánytál...:( erősnek kell lenned és nézni kicsit reálisan a dolgokat! keveset eszel az biztos ez tény! kérdezd meg egy egészséges normál testsúlyú ismerősödet kb mennyit eszik és biztos többet eszik mint Te...( persze mindenki más de egy viszonyítási alapot ad, kérdezz meg több embert is) apránként kezd el növelni az adagjaidat amennyi jól esik...nagyon pici is elég! egy kis méz a teába vagy egy kanállal több étel stb.. csak ennyi kell! + mozogj amit szeretnél! ne érdekeljen más mit sportol! ha te csak sétálni szeretsz azt csináld! igazából bármi lehet csak ne gondolj a kajálásra tevékenykedj valamit ettől az étvágyad is meg fog jönni!:)

Ha pedig rosszul érzed magad evés után az egyszerűen azért van mert az agyad nem működik jól. Ez a pszichés betegséged most sajnos:((anorexia) Az agyad nem fogadja el, hogy a testednek több ételre van szüksége:(

Sajnos amíg erre az ember nem jön rá magától nem igen lehet mit tenni..Fordulj pszichológushoz, ő segít rávezetni a helyes gondolkodásra!

Amúgy ajánlom a supersize vs superskinny című műsort ( youtubon fennt van) megnézel pár részt és rájössz hogy nagyon keveset eszel!

Sok szerencsét!:)

Egy gyógyuló anorexiás.

2015. ápr. 21. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a vàlaszokat sokat segitett!
2015. ápr. 27. 15:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!