Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Valóban olyan káros egy nyugtató?

Valóban olyan káros egy nyugtató?

Figyelt kérdés
Az esetemben pl hatalmas segítség volt. A szocfóbiámnál hatalmas mankó volt, 1 évig szedtem Xanaxot mindennap, annyira ki voltam a szocfóbia miatt. A gyógyszernek köszönhetően napról-napra jobban lettem, tudtam végre kommunikálni emberekkel, már nem jelentett problémát egy hivatali ügy elintézése. Azóta, 5 éve már csak nagy ritkán nyúlok hozzá, de számomra hatalmas segítség volt. De akkor miért mondják sokan, hogy mindenesetben káros a nyugtató? 30/F
2021. okt. 5. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Függővé válhatsz.
2021. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
És abba tudtad hagyni napi szintű szedés után? Hozzászokást és függőséget okoz, egyre több kell belőle. Talán a fiatalságodnak köszönheted a leszokást, később már nem biztos, hogy sikerül.
2021. okt. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A napi szintűt igen. Havonta egyszer, ha becsúszik manapság.
2021. okt. 5. 19:11
 4/8 anonim ***** válasza:
Én is szociális fóbiás vagyok és régóta gondolkozom a gyógyszeres kezelésen, de eddig nem mertem belevágni. Neked minden probléma nélkül ment a leszokás? Már nincs jelen az életedben a szociális fóbia? 21/N
2021. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
10%
Miért mondják? Mert ez egy olyan oldal ahol kb minden gyógyszernél a rettegés kiváltása a cél. Ne szedd, függő leszel, rosszul leszel, belehalsz minimum kétszer, de az is lehet, hogy háromszor...Ugyan ez megy az antidepresszánsoknál is, aztán szerencsétlen megriadt beteg akinek meg felírták, mert szüksége lenne rá idetéved, elolvassa ezeket és nem meri beszedni. Magyarok vagyunk na, min csodálkozol kedves kérdező? :) Ezzel szemben nézz meg egy bármilyen külföldi fórumot hasonló témakörökben, ég és föld a különbség a hozzáállásban. Aztán most nyugodtan le lehet pontozni, de akkor is ez az igazság sajnos.
2021. okt. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5. Ebben van igazság. Mondjuk tény, nem vagyunk egyformák, az alkoholról is le álltam, a cigit úgy hagytam abba, hogy minden héten eggyel kevesebb szálat szívtam. A fokozatosság elvét követtem. 4. Ebből szerintem teljesen nem lehet kijönni, legalábbis nekem még nem sikerült. A nagyobb helyeket most is kerülöm. Mondjuk nálam már olyan durva volt, hogy szinte a testvéremtől rettegtem, aki amúgy sose ártott. Érdekes módon a legtöbb sorstársnál az iskolai évek járulnak nagyban hozzá ezen betegség kialakulásához, ahogy nálam is közrejátszott. Tény, pszichológust nem kerestem fel, de őszintén nem tudom, hogy mit tudna segíteni, hiszen nem lát bele a múltamba.
2021. okt. 5. 21:01
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát ha elmondod neki, akkor belelát. Mért kéne kristálygömbbel dolgoznia? De ha magadtól megoldottad, akkor nincs rá szükséged.
2021. okt. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#4-es vagyok. Nálam is az iskolai évek járultak hozzá, illetve az váltotta ki az egészet. Szóval akkor te csak pszichiáterhez jártál, aki felírt gyógyszert és ennyi? nem is javasolt pszichológust? Egyébként nagyon szép teljesítmény, ha valaki magától ki tud jönni belőle.
2021. okt. 5. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!