Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen pszichológushoz menjek?

Milyen pszichológushoz menjek?

Figyelt kérdés

Nekem ez még új infó, hogy pszichológus és pszichológus közt is van különbség ki mit vállal. Az én problémám "röviden":


Paranoid vagyok hogy mindenki elhagy akit szeretek, depresszió ami gyerekkorom óta tart, szociálisfóbia. Félek mindentől ami idegen, nem szeretem a változásokat, gyakori alvásbénulásaim vannak a stressztől, insomnia, próbálok mindig mindenkinek megfelelni amibe beleroskadok majd ha utána nem sikerül napokig magamat okolom és örlődöm, kényszeres hazudozó is van bennem de elfojtom, az agyam 0-24 kattog - valamilyen szituációt akár barátokkal stb elképzelek ami sose fog megtörténni az agyam mégis levetíti és aztán jönnek a sztorira a variációk ki mit mondana cselekedne stb. Ez van akkor is ha 3 nap alatt 6 órát alszom az agyam akkor is kattog és nem hagyja abba.


10/9 dolgom biztos a gyerekkorom miatt alakult ki, de most 20 éves kor felett odáig jutott, hogy ezek együttesen tönkretesznek ha nem jutok segítséghez. Persze lehet egy pszichiáter kellene már nekem, aki gyógyszert ad és kikapcsolok nem tudom..



2021. okt. 6. 04:03
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológus kellene neked, és igen, talán pszichiáter is, de majd ő javasolja, ha kell gyógyszer is. A leírtak alapján, én séma terápiában gondolkodnék.
2021. okt. 6. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Klinikai szakpszichológus vagy pszichoterapeuta. Ők majd eldöntik, hogy szükséged van-e pszichiáterre.
2021. okt. 6. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!