Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van-e olyan társam aki Stilnox...

Zsuzsanna68 kérdése:

Van-e olyan társam aki Stilnox 10 mg szedett és hiányra hivatkozva Zolsana 10 mg -ot kapott helyette azzal, hogy ugyanaz a hatóanya? Volt valami mellékhatás?

Figyelt kérdés

Egy idő után a Zolsana olyan mellékhatásokat hozott ki, mind erős szívdobogás, szédülés, rosszullét, hányinger stb

Nagyon fontos lenne a válasz , ha van ilyen társam, mert szerintem nem ugyanaz ha igen akkor kell valami legyen benne, ami kihozta nálam ezt a borzalmas mellékhatást . Köszönöm mindenkinek a segítséget



#Stilnox/Zolsana
2021. okt. 6. 07:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan ugyanaz van a kettőben, még a kísérőanyagok és a bevonat anyagai is azonosak. A mellékhatásaidat alighanem valami más okozta, vagy esetleg az, hogy túl hosszú ideig szedted a gyógyszert. De erről a gyógyszert felíró orvost kellene megkérdezned!
2021. okt. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm anonim a választ, de azóta sikerült kiderítenem, hogy a hatóanyag tényleg ugyanaz , DE vannak benne olyan segédanyagok , mint a titán-dioxid(E171) és a makragol 400, ezt az OGYÉI írta le nekem.

Kiderült, hogy ezen két anyagok közül a titán-dioxid veszélyes és az EU bizottsága is betiltani készül, azonkivül mindkettő a bélbetegségbe szenvedőkre nagyon veszélyes Colitis ulcerosa, Chron betegekre Ezek a segédanyagokat nem tünteti fel a szlovén gyár az útmutatón .

Jó lenne befejezni ezeket a helyettesítő gyógyszereket, mert nem ugyanaz

2021. okt. 7. 09:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Írtam, a Stilnoxban pontosan ugyanezek a segédanyagok vannak (a bevonat anyagai: makrogol 400, titán-dioxid, hipromellóz).
2021. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A zolsanaba van a titán-dioxid és a makragol, nem a Stilnoxba, az OEGYÉI-től kérdeztem, aki választ
2021. okt. 8. 05:37
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt megtalálod a Stilnox hivatalos leírását. A bevonat anyagai: makrogol 400, titán-dioxid, hipromellóz. Ennyi.

2021. okt. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

A Zolsana segédanyaga a titán-dioxid és a makragol 4000 , a kérdésem feltevése után írta meg az OGYÉI, aki ezt írta:

"A két készítmény valóban egymással helyettesíthető, azonban a Zolsana 10 mg filmtabletta az ön által preferált Stilnox 10 mg filmtablettához képest tartamamaz még titán-dioxid (E171) és makrogol 4000 segédanyagokat."

2021. okt. 10. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!