Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Duciltia + Xanax kombótól...

Duciltia + Xanax kombótól meddig lesz szétesve az ember, mikorra tér vissza a normális közérzete?

Figyelt kérdés

Évek óta pánikos, szorongásos vagyok, hétfőn voltam egy új orvosnál, felírta a Duciltia 30 mg + Xanax nevezetű kombót, reggel egy a Duciltia-ból és egy fél Xanax, este meg egy Xanax lefekvéskor. Tegnap reggel el is kezdtem, 1-2 óráig semmi bajom nem volt, de ebéd után elkezdtem nagyon elgyengülni, álmosodni, mellé fájt a fejem és hullámokban tört rám egy enyhébb hányinger, le is kellett feküdnöm délután annyira elfáradtam. Az egész napom kuka volt, olyan voltam mint a mosott sz.r. Estére lettem kicsit éberebb, de akkor meg jött az esti adag Xanax, mikor lefeküdtem két perc múlva aludtam is.

Ma reggel megint bevettem, megint az volt hogy kb. 2 óráig semmi, és most megint elkezdtem álmosodni, gyengülni, lehet megint le kell feküdnöm nemsokára aludni. Mondjuk a fejem még nem fáj meg hányingerem egyelőre nincs, de azok is még később jöttek tegnap is, szóval ki tudja.

Azzal tisztában vagyok, mindenhol mondták, orvos is, gyógyszerész is, más emberek is akiknek volt ilyen, hogy az első napokban sokszor még rosszabb a dolog antidepresszánsok, nyugtatók és hasonlók esetén (és hát pl. a szédülésem amivel egy bő éve küzdök, az tegnap óta amióta szedem tényleg nem nagyon van), pláne hogy kétfélét is kell szednem, viszont érdekelne hogy ez a letargikus, összeesés közeli állapot ez meddig fog tartani? Pár napig oké, kibírom, de azért boldog lennék ha egy hónapig nem lennék tőle zombi, azért élni is kellene és ilyen állapotban még annyi mindenre se vagyok jó mint a pánikrohamaimmal.



2021. szept. 29. 12:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Én is duloxetint szedek + xanaxot. Az elején nekem is nagyon álmosító volt, de aztán megszoktam. Ez kb 2-3 hét volt nálam. Típusfüggő a dolog, de szerintem tarts ki. Nekem az elején nagyon sok volt a 30 mg duloxetin (52 kg-s nő vagyok).
2021. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Megpróbálok akkor kitartani, bízom benne hogy pár nap múlva elkezd javulni a dolog. Én amúgy férfi vagyok, 25 éves, kb. 70 kg de nagyon vékony (majdnem két méter magas vagyok), nem tudom ez befolyásol-e esetleg valamit.
2021. szept. 29. 14:04
 3/9 anonim ***** válasza:
A xanaxot (ugyan a magyar orvosok nem szokták említeni), testsúly alapján határozzák meg. Amennyiben még soha nem szedtél benzót, így érthető, hogy kiüt az elején.
2021. szept. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A Xanaxtól vagy álmos, fáradt. A duloxetin a szerotonin mellett noradrenalin hatású, ami elvileg inkább pörget, mint elnyom. Pár hét kell, mire jobban érzed magad tőle, akkor már el lehet hagyni a Xanaxot.
2021. szept. 29. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ahogy az előttem szóló is írja.
2021. szept. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nehéz bármit is írni a “fél” Xanax-ra. Fél mi? Fél az 5mg-ból, fél a 2,5mg-ból?

Mindig meg kell adni a konkrét mennyiséget mert nagyon fontos, főleg nyugtatóknál.

2021. szept. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Soha ne szedjél xanaxot! Keres rá a youetube-on. Van néhány videó róla! Függővé tesz és növelni kell a dózist! Roncs leszel tőle a évek alatt. Borzalmas nehezen tudsz majd leszokni róla. Nekem volt ilyen barátnőm az egész szombatot átaludta, használhatatlan volt. Rosszab, mint a kábítószer.

Fogadd meg a segítséget!

2021. okt. 2. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7:

Én nem váltam ronccsá a nyugtatótól. Nem alszom át a fél napot.


Amikor nem szükséges, nincs olyan tünetem, amire kell, akkor el szoktam hagyni vagy csak szükség esetén veszem be.

2022. márc. 24. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

7:

Az igaz, hogy jobb nem szedni vagy csak gyógyszerbeállítás elején nyugtatót. Sokan rákattanak, abutálják, elhagyni nem tudják.

Kábitószer? Attól függ mi. Heroinnál nem rosszabb...össze sem hasonlítható a különbség ópiáttal.

2022. márc. 24. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!