Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lamolep gyógyszerrel tapasztal...

Lamolep gyógyszerrel tapasztalatok? Mellékhatások?

Figyelt kérdés

Láttam itt már kérdéseket ezzel kapcsolatban, de hátha vannak frissebb vélemények. Most kezdtem el szedni lamolep-et hangulat stabilizálása céljából. Elolvastam a betegtájékoztatót stb, de azért érdekelne, hogy akinek pl mellékhatások elő jöttek, mik és mennyi idő után?

Jelenleg egy hétig fél tablettát kell szednem (bár furcsa, hogy a tájékoztatón azt írják, hogy nem ajánlott elfelezni, azonban a pszichiáterem így írta fel) majd utána esténként egy egészet. (100mg)



2021. okt. 5. 12:45
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy éve szedem. 200 mg-ot, semmi mellékhatást nem érzek. Jobb tőle
2021. okt. 5. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Semmi mellékhatás. 3 éve 200mgot szedek.
2021. okt. 5. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Napi 2x200mg és jelentős életminőségi változás pozitív irányban.

"Mellékhatás" szintén csak pozitív: nem vagyok egész nap álmos, míg az előző bogyóim esetében vagy aludtam, vagy abban sem volt köszönet, ha "ébren" voltam.

Mástól is olvastam már, hogy szólt a doki, ne törjék a tablettát.

Valóban írja az okosítója is. De nem értem, hogy akkor miért nem írnak fel megfelelő hatóanyagtartalommal, hiszen létezik a Lamolep 50mg-os kiszerelésben is. [link]


Jómagam a Lamictal néven futó, másik gyógyszergyár készítményét kapom. Pontosan uazt tudja, mindkettő hatóanyaga a lamotrigin. A különbség annyi, hogy a Lamictalra 90%-os eü-támogatást kapok, míg a Lamolepet teljes árban kellene fizetnem. Helyedben mindkét dologra rákérdeznék: miért nem 50mg-os tablettát írnak ki?

És ---ha teljes árát fizeted a Lamolepnek--- megkaphatod-e azt a gyártmányt, helyettesíthetik-e azzal, amire TB-támogatást is kaphatnál?

Jelenleg a 3 (<!) havi LAMICTAL-ért 7 ezret fizetek, 67 ezer helyett. [link]

https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..

Üdv, vigyázzatok magatokra, rohammentes szép napokat mindenkinek!

2021. okt. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
18%
Én kb 1100 ft-ért veszem a 200 mg-os lamolepet, amit a pszichiáter ír fel. Nem tudom hogy jön ki a 67 ezer
2021. okt. 7. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
91%
Úgy, ha nem kapod meg rá a TB-támogatást. A jó ég tudja, miért, nekem azt mondták, hogy arra nem kaphatom meg, Csak a másik gyártónál készültre kérhető TB-támogatás. A 200mg-os Lamictalból 1 doboz lenne 13600 és 5 kell a 3 hónapra, hát így jön ki [link]
2021. okt. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Én a héten kiakartam váltani a Lamolep 200mg-at, azt mondták hiánycikk.
2021. okt. 7. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Szólj az orvosnak, hogy Lamolepből néha hézagos a készlet.

Nem tudom, esetedben helyettesíthető-e egy ugyanolyan hatóanyagú tablettával, mint nálam, erre is kérdezz rá! Sok bogyónak már van "alternatívája", a lamotrigin hatóanyagból is van több gyártótól, több néven [link] .


Azt kizárólag a dokid tudja megítélni, hogy az általa felírtat helyettesítheted-e mással, de ne a véletlenen múljon, ha kiderülhet, hogy tízezreket is megtakaríthatsz/hó.


Egy próbát mindig megér, csak megérti az orvos, hogy nem szrod a pénzt.


Pl.cukorbetegségre kaptam a Merckformint:

a patikus szólt, hogy a Meforal uazt tudja, csak éppen sokkal olcsóbb.

Szóltam a doktornőnek, akinek tökmindegy, milyen néven jutok ahhoz a hatóanyaghoz, ami nekem szükséges. És a köv. receptekre már Meforalt írt. Ennyi. Talán még mindig sokkal többet fizetnék, ha a patikus nem ismert és szólt volna.

Amikor kiderül, milyen bogyóra állítanak, tehát nem egyszeri kiadás,

egy doboz fájdalomcsillapító, akkor először mindig kérdezzétek meg a PATIKUSOKTÓL (<<<! nem a dokitól!), mit tudnak az árakról.

És aki gyógyszere helyettesíthető olcsóbb, vagy támogatott árú verzióval, az kérdezze meg az orvosát, hogy ő mit szól hozzá, felírhatja-e azt, ami számodra kedvezőbb árú.

(Valóban van, ami nem helyettesíthető, de érdemes megkérdezni!)


Kis utánajárás után kiderülhet, hogy ma van néhány olyan forintod is, amit, ha holnap nem a patikában hagysz, más szükségleteidre is fordíthatod. Hosszú távon nem kevés pénzről van szó, mint fentebb is láthattad. Főleg, amikor nagyon szűkös a keret.

Üdv, egészséget mindenkinek, szép napot

2021. okt. 8. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok. Köszi utolsó válaszoló a hozzászólást. Én több mint 10 éve szedem bipolárisra a Lamolepet 400mg-al. Mindig nagy volt rajta a támogatás, talán 90%-os. Így most 1100ft. Lehet Neked azért drága mert nem pszichiáter írta fel?
2021. okt. 8. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
91%

Már én is megkapom, a LAMICTALT!

A LAMOLEPre én nem kapnám, a fene tudja, miért? Engem --- amíg rendesen ellátnak-- meg pont nem érdekel, minek keresztelték a dilibogyómat, ha egyszer van elfogadható áron az, amivel pótolható a horrordrága.


Nekem sok-sok éve (<!) mondták, hogy a Lamolepre sehol Magyaországon nincs támogatás: olyan gyártó készíti, aki ezt egyszerűen így határozta meg.


Én epilepsziára kapom, pszichiáterhez (még) nem kell járnom, velem a neurológia foglalkozik. Évente egyszer kap tőlük a háziorvos egy felhatalmazást, hogy egy évig felírhatja, így igazából akkor látok neurológiát, amikor mentő visz a Honvédba. Háziorvost se sokszor, mióta megoldható, hogy nem kell a receptet saját kezűleg átvenni, "fellövik a felhőbe", és a patikában máris ott a recept.

Azóta érek valamit ébren, mióta a lamotrigint (< ez a hatóanyag) kapom.

( https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__betegsegek__7254651.. ) Bocsi a sűrű és sok helyesírási hiba miatt.

Tehát, hogy most, 2021-ben a LAMOLEP gyártója kitől mennyit kér egy-egy doboz tablettáért, nem tudom, de jelenleg ez számomra érdektelen is, amíg a LAMICTAL megfizethető áron elérhető. És most már nagyon figyelek erre.

Üdv mindenkinek, szép napot: #3, #7 .

2021. okt. 8. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Jah! A linkelt válaszból a mellékhatások felsorolásában : ""Ami óriási csapás számomra , az a látásom romlása. (Bár, ha utánakeresel, ez a ritkább mellékhatások egyike)"" .

No, a látásromlás sem a lamotrigin mellékhatásaként jelentkezett, de nem sokkal később derült ki, hogy cukorbeteg is vagyok, az teszi tönkre szép lassan a látásom, az sem a lamotrigin számlájára írható! Üdv: #3,#7,#9

2021. okt. 8. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!