Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki az én értékítéletemn...

Ha valaki az én értékítéletemnek nem felel meg, akkor miért én érzem magam kisebbnek és rosszabbnak a közelében és mit tehetek ezügyben?

Figyelt kérdés
Nem szeretem a nagypofájú, rosszindulatú,alpári, közönséges embereket mégis ha a közelükbe kerülök én kezdek szorongani. Miért? Más is érez hasonlóan? Mit lehet tenni?
2021. okt. 9. 04:16
 1/2 anonim ***** válasza:
Te visszahúzódó típus vagy? Ha igen, akkor szerintem meg is van a válasz. A nagypofájú emberek könnyebben keverednek konfliktusba, nagyobb az egójuk. Csak azért gondolom mert énis ilyen félős vagyok. Inkább szorongok és kerülöm a konfliktust. Vitákban általában alul szoktam maradni. Persze mikor már egyedül vagyok minden frappáns visszavágás eszembe jut úgy fél órával később. :/ Egyszerűen leblokkol az agyam. De lehet tévedek, ez csak az én véleményem.
2021. okt. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom attól tartasz, hogy rádordít, beszól valamit, vagy kötekszik. Zavar a viselkedése. Lehet azért "érzed kisebbnek magad nála" mert esetleg azt gondolod: "de jó neki hogy nagyszájú, tele van barátokkal".

Persze ez nem biztos hogy így van, de néha lehet egyfajta "miért nem vagyok olyan mint ő legalább egy kicsit" gondolat a helytelenítés mögött. Ez nem azt jelenti, hogy 100% olyan akarsz lenni mint ő (alpári), hanem "kicsit magabiztosabb, nyitottabb". Látod nála, hogy nyitott, magabiztos és ez rossz érzéseket kelt benned.

2021. okt. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!